Споживачі природного газу за квітень заплатять трохи менше

396

У квітні 2020 року оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, зменшилась на 15%, повідомляє «Голос Громади» за інформацією прес-служби НАК «Нафтогаз України».

Ціна газу, який «Нафтогаз» постачає в рамках спеціальних обов’язків (ПСО), знизилась до 2,9 грн за 1 кубометр  Це на 15% менше, ніж у березні 2020 року. Але варто мати на увазі, що зазначена ціна встановлена національною газовою компанією без урахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами.

Читайте також:  Українцям планують підвищити мінімальну зарплату до 5 тисяч гривень

Нагадаємо, з січня 2020 року оптова ціна на природний газ в рамках спеціальних обов’язків розраховується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 17 від 24 січня 2020 року. Основним індикативом при цьому є фактичні результати біржових торгів, які відбувалися з 1 по 22 число розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі (ТТF).

Однак, у березні на внутрішньому ринку з’явився новий ліквідний ціновий індикатор. ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” провів тендер на закупівлю газу на період постачання березень-грудень 2020 року і торги продемонстрували, що в Україні існує значна конкуренція, яка призводить до зниження оптових цін на купівлю-продаж газу, зазначає «Нафтогаз»

Читайте також:  Олександрію «заллють» квасом…

Відтак при розрахунку ціни газу для населення на квітень Нафтогаз, як і в березні, обирав з двох можливих опцій: розрахованої за Постановою КМУ та середньозваженої ціни переможців за результатами торгів на постачання газу Оператору ГТС України.

Незважаючи на рекордне здешевлення енергоносіїв на світових ринках, найменшими виявились розрахунки, прив’язані до внутрішніх, а не зовнішніх індикаторів.

Таким чином, оптова ціна квітня встановлена на рівні, що на 15% нижчий за ціну березня, та на 18% нижче, ніж розрахункова ціна квітня згідно Постанови № 17.Загалом, оптова ціна газу для населення впала на 38%, починаючи з січня 2020 року.

Читайте також:  В Україні підвищено прожитковий мінімум та пенсії: на що це вплине?

Але на жаль, при цьому значними залишаються націнки «посередницьких» приватних компаній, які займаються збутом та транспортуванням природного газу до кінцевого споживача. Отже, і кінцева ціна блакитного палива на його вході до газплити чи опалювального котла при розрахунках за квітень буде далеко не 2,9 гривні за куб…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ