Закон, що визначає організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд був прийнятий сьогодні, 2 червня 2016 року.

За відповідний законопроект №4734 проголосували 281 депутат. Проект даного закону був ініційований Президентом України Петром Олексійовичем Порошенко в рамках імплементації змін до Конституції в частині правосуддя.

Основною метою цього закону є деполітизація судочинства та зниження рівня корупції серед суддів. Зокрема, повноваження щодо згоди на затримання суддів або утримання їх під вартою передається спеціальному органу – Вищій раді правосуддя, а постійний моніторинг життя суддів та їх статків буде проводитись Громадською радою доброчесності.

Читайте також:  Кіровоградщина: понад 200 нових випадків хвороби на коронавірус, серед яких 7 дітей

За словами заступника голови Адміністрації президента Олексія Філатова, про що повідомляє Українська правда представляючи документ, як вже зазначалося вище, цей законопроект покликаний забезпечити майбутню імплементацію змін до Конституції в частині правосуддя: “Судді Верховного суду будуть набрані за конкурсом, в якому зможуть брати участь як діючі судді, так і адвокати і науковці в сфері права. Новий ВСУ отримає як касаційну функцію, так і функцію забезпечення сталості і єдності судової практики. Таким чином судові рішення мають стати зрозумілими і передбачуваними для громадян”.

Читайте також:  На Кіровоградщині викрито посадовця Управління держпраці при отриманні хабара

Крім цього, для суддів, які пройдуть кваліфікаційне оцінювання та процедуру конкурсу передбачено суттєве підвищення розміру суддівської винагороди”, – зазначає Філатов.

Так, згідно статті 135 зазначеного Закону базовий розмір посадового окладу судді місцевого суду складатиме 30 мінімальних заробітних плат, судді апеляційного суду – 50 мінімальних зарплат, Верховного Суду – 75 мінімальних зарплат.

Читайте також:  В Олександрії продезинфікували понад 40 зупинок громадського транспорту

Закон має набути чинності одночасно з законом про внесення змін до Конституції щодо правосуддя.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ