В Україні зникне з продажу низка тютюнових виробів. За якими критеріями триватиме відбір?

649

МОЗ оприлюднив законопроект, який пропонує скоротити вміст нікотину і смол в сигаретах, заборонити ароматизовані сигарети і врегулювати обіг електронних сигарет,інформує Голос Громади.

Проектом пропонують заборонити:

  • сигарети, в яких більше 1 мг нікотину, 10 мл смоли;
  • жувальний тютюн;
  • сигарети, де на пачках немає попередження про шкоду;
  • тютюн для самокруток з “характерним запахом”;
  • сигарети з добавками (вітамінами або чим-небудь, що нібито зменшує ризик для здоров’я або створює помилкове враження про дію тютюну);
  • тютюнових виробів з використанням на їх упаковці або на самих тютюнових виробах будь-яких елементів або ознак (тексти, символи, назви, торговельні марки, образні або інші ознаки).
Читайте також:  Олександрійці вшанували пам`ять загиблих жертв Голодомору (ФОТО)

Законопроектом також планується врегулювати обіг електронних сигарет, зокрема, зобов’язати виробників та імпортерів електронних сигарет і заправних контейнерів інформувати центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику в сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, про будь-які вироби, які вони планують ввести в обіг на території України. Повідомлення має бути подано в електронній формі за шість місяців до запланованого введення в оборот.

Читайте також:  Класи НУШ у Приютівській ОТГ отримали понад сотню ігрових наборів LEGO

Порушення вимог цього закону спричинить штраф в розмірі від 5 тис. грн. до 50 тис. Грн.

Залежно від того, чи є виріб електронною сигаретою або заправним контейнером, на ньому має бути інформація, зокрема, про виробника, токсикологічні дані про інгредієнти виробу та викиди та вміст нікотину.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ