Життя або смерть: олександрійці благають зберегти апарат для лікування онкохворих

1967

Сьогодні, 08 листопада, в приміщенні колишнього онкодиспансеру відбувся мітинг, організований для збереження апарату променевої терапії онкодиспансеру м.Олександрії та району, повідомляє «Голос Громади».

На зустріч завітали атовці, родичі загиблих військових, чорнобильці, афганці, серед яких багато з онкологічними захворюваннями. Також були присутній Євген Зверевщеков голова Олександрійської громадської організації воїнів-інтернаціоналістів «Солдати в Афгані», Людмила Комлева голова «Спілки інвалідів Чорнобиля» та Олександр Михайлик голова спілки «Захисники України – Олександрійщини», онкохворі з міста та району, місцева преса та кореспонденти каналу «1+1».

Читайте також:  На Кіровоградщині оголосили штормове попередження та негоду

Під час мітингу підіймалося питання про заміну елемента живлення апарату променевої терапії, термін використання якого закінчується.

Лікар — променевий терапевт Юлія Миколаївна Сербіна розповіла ,що пристрій знаходиться на балансі Кіровоградської обласної ради. Не дивлячись на роки роботи (з 1981 року) апарат належно працює. Він має джерело «Кобальт-60», яке потрібно терміново міняти на нове — перезаряджати, адже потужність апарату вже досить низька, що знижує ефективність лікування, й кінцевий термін ліцензії завершується у вересні 2020 року.

Ціна заміни джерела приладу – 7 млн грн на період роботи 10 років. Якщо не полагодять джерело апарату, то приміщення закриють, а сам пристрій променевої терапії онкодиспансеру утилізують, а це, у порівнянні з оновленням роботи, становить 2 млн грн, до яких можна давити ще 5 млн грн й працювати далі з хворими, які стоять в чергах за лікуванням. «Хворі пацієнти не мають як фізичної, так і фінансової змоги їздити кудись на лікування… Якщо пристрою променевої терапії не буде — їм просто доведеться помирати, в муках…» – додає лікар.

Читайте також:  За минулу добу COVID-19 забрав життя 8 мешканців Кіровоградської області

Завдяки наявності даного апарату мають змогу лікуватися онкохворі з Полтавської області, Кременчука, Онуфріївки й Онуфріївського району, м.Петрового і Петріського району,  м.Олександрія та Олександрійського району.

Лікарі онкодиспансеру звертались до обласної та міської ради, але коштів бракує.

Сьогодні вони вирішили дати розголосу цій проблемі й закликають їх почути й допомогти.

Медики, разом з активістами, військовими та їх родичами, головами громадських спілок, небайдужими олександрійцями готові йти та боротися до кінця, аби лікування онкохворих в Олександрії було!

Читайте також:  У Кіровоградській області у 8 вагітних жінок виявили коронавірус

БЕЗ КОМЕНТАРІВ