Вчора, 12 травня, в приміщенні дитячої музичної школи відбулися громадські слухання щодо розгляду питання  про об’єднання громад.

Згідно реєстраційних списків у залі були присутні 430 учасників.

Відповідно до реформи децентралізації на території Олександрійського району та міста Олександрії пропонується утворити три об’єднані громади: Червонокам’янську, Новопразьку та Олександрійську. До Олександрії  запропоновано приєднати п’ятнадцять територіальних громад.

Після обрання робочих органів та лічильної комісії обговорення головного питання ­щодо затвердження пропозицій до перспективного плану формування територій громад розпочав міський голова Степан Цапюк, який зазначив, що приєднані громади можуть негативно вплинути на Олександрію в цілому та «потопити» її: «Я не вижу финансового ресурса потянуть такие территории. Мы просто утонем!».

Крім цього міський голова висловив стурбованість тим фактом, що після можливого об’єднання територій можуть обрати іншого голову. А тому невідомо, яким чином будуть представлені інтереси саме олександрійців в новоствореній громаді.

Читайте також:  Мешканці 15-го мікрорайону потерпають без води. Реакція Олександрійської міської влади на депутатське звернення?

І це мабуть головний аспект у розрізі цього питання, який сьогодні найбільше хвилює очільника міста. Справа в тому, що в разі прийняття рішення про об’єднання територіальних громад це може різко позначитися на показниках кількості лояльного, до мера та його оточення, електорату під час перших же виборів. Адже вже новостворена об’єднана громада, в установленому законом порядку, буде обирати голову. І, навряд чи, цей показник буде на користь діючої влади.

Думку про можливі перевибори висловила також і перший заступник міського голови, яка оцінила перспективу об’єднання територіальних громад як «позбавлення незалежності Олександрії».

Виступ голови робочої групи, секретаря міської ради О. Богоявленської  щодо результатів опрацювання вищезазначеною групою запропонованого плану взагалі викликав ряд запитань від учасників зібрання.

Так О. Богоявленською було поінформовано присутніх щодо нерегульованості Законом можливості, в разі потреби, виходу територіальних громад із складу об’єднаної територіальної громади. Чим було викликане таке повідомлення голови робочої групи­ – чи то звичайним недопрацюванням Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» зі свого боку, чи черговим спланованим політичним ходом секретаря міської ради – достеменно невідомо. Але склалося враження, що Богоявленська навмисне надала громаді невірну інформацію. Адже цим Законом внесено зміни в Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема, частина 3 статті 6, який наразі встановлює можливість виходу територіальної громади села, селища, міста, що добровільно об’єдналися в одну територіальну громаду, із складу об’єднаної територіальної громади в порядку, визначеному законом. Про що і нагадав один із учасників зібрання.

Читайте також:  Мешканців Олександрійщини попереджають про високу пожежну небезпеку

Крім цього деякі присутні висловили думку щодо беззмістовності проведення слухань, бо для прийняття такого рішення необхідний достеменний аналіз економічної доцільності, чи навпаки, недоцільності, з відповідними показниками, якого, нажаль, під час зібрання не було представлено. А тому надана інформація секретарем міськради взагалі ставить під сумнів діяльність робочої групи під час опрацювання цього питання. До речі, склад якої був затверджений тільки 6 травня, а рішення про непідтримку плану формування територіальної громади, за словами О. Богоявленської, робоча група ухвалила вже 10 травня.

Читайте також:  Вирощуй гречку та отримуй компенсацію: аграріям Кіровоградщини передбачена допомога від держави

Знаковим також є те, що питання об’єднання територіальної громади взагалі не розглядалося як таке, адже в порядку денному було зазначено формулювання щодо: “Схвалення змін до Перспективного плану формування територій громад”. А тому як результат голосування по завершенні обговорення від більшості присутніх в залі – «проти». Це дає підстави говорити про нерозуміння громади головного змісту проголосованого питання.

Таке рішення повинно бути, як мінімум, обдуманим та обґрунтованим, але ніяк не «навіяним» з трибуни політичним «бажанням» деяких представників міської влади.

Нагадаємо,  що запропонований проект рішення щодо Перспективного плану формування територій громад планується внести на розгляд сесії обласної ради 20 травня 2016 року.

З повагою до олександрійської громади!

1 коментар