Депутат Віталій Заріцький: невеселий підсумок роботи Олександрійської міської влади

658

Депутат Олександрійської міської ради Віталій Заріцький (фракція «Європейська Солідарність») на останній черговій сесії виступив перед присутніми з особистим баченням співпраці депутатського корпусу і виконавчих органів міськради. Ці взаємостосунки законодавчої і виконавчої гілок місцевої влади отримали від нього досить різку критику, повідомляє «Голос Громади».

Далі – пряма мова депутата В.Заріцького, яку можна вважати з його боку певною підсумковою оцінкою роботи виконавчих структур за нинішньої каденції міської ради.

«Добігли кінця чергові 5 років роботи міської влади. З цього приводу хотілося б подякувати її виконавчим органам за певну виконану роботу на депутатські звернення. Але оглянувшись назад лише за останні два роки (раніше не беру), я, на жаль, бачу, що мої звернення тільки щоразу повторюються, а їхнього виконання нема – все залишається на тому ж місці, що й було. Виникає запитання: а навіщо тоді депутати взагалі пишуть звернення: це для самозаспокоєння, чи просто щоб вийти до трибуни – для якої цілі ми це робили? Неодноразово тут, на сесіях, ми, депутати, давали численні офіційні запити: коли будуть облаштовані дитячі майданчики у тих чи інших міських дворах, коли буде їхнє асфальтування, коли проводитимуться багато інших робіт. Нам на це відповідали, що будуть збиратися голови депутатських фракцій, профільних комісій і разом з виконавчою владою, виконкомом визначатимемо, де це буде робитися. Але судячи з висновків ряду депутатів, все так і стоїть на місці. Ось наприклад, депутат Ярослав Мацак всі 5 років постійно звертався щодо бездоріжжя у Заводському мікрорайоні, але за весь цей час дорога так і не була зроблена. Я сам неодноразово направляв звернення щодо асфальтування розбитого двору біля будинку №111 по пр.Соборному (поряд з 3-м відділенням Нової пошти) – все безрезультатно. Злощасний ліхтар у дворі біля будинку «Арки 111»  – чотири  роки просив: зробіть, будь ласка! Нарешті, встановили, але… не там, де треба: він освітлює не стільки темний двір, як проспект, котрий і без того має гарне вуличне освітлення, а частина дворової території так і залишилася у пітьмі. На свої звернення я отримував пречудові відповіді від виконавців: «Буде зроблено за наявності фінансування». І за останні роки в мене набралося вже ціла купа таких відповідей, але яка користь від цих відписок тим молодим мамам з дитячими колясками та іншим мешканцям будинку, які будуть грузнути у баюрах у своєму дворі після осінніх дощів? Що цікаво: на подвір`ї 105-го будинку заасфальтували, але поряд у дворі 103-го ями так і залишилися. Чому, коли складався графік цієї роботи, не можна було передбачити асфальтування одночасно в обох дворах, щоб знову не витрачати час і бюджетні гроші на перевезення техніки, матеріалу, робітників?

Читайте також:  Педагог з Олександрійщини претендує на титул «Учитель року – 2021»

Окреме питання – будинки, передані в ОСББ. Добре, що у місті перехід жителів від управління «Житлогоспом» до об`єднань співвласників житла пожвавився. Але технічний стан будинків, що передаються людям – це жах: він просто убитий! Мешканці потім вимушені за власні кошти міняти інженерні мережі, робити ряд інших капітальних ремонтів. Питання: чому це не робилося раніше комунальними службами, адже кошти за утримання будинків і прилеглих до них територій люди їм платили завжди?

Читайте також:  Закон реально «б`є по кишені» олександрійців-порушників карантину

Мої депутатські звернення і моїх колег до виконавчої влади  – для чого вони робилися безліч разів? Якщо достатньо було вирішити один раз питання і забути про нього. Зате бачу в місцевій пресі повідомлення про нарахування премій членам виконкому, іншим посадовцям виконавчих органів.  До речі, раніше було обіцяно, що при призначенні таких премій до обговорення будуть залучатися голови депутатських фракцій. Але де там: було б сказано – і все продовжувало  вирішуватися самими посадовцями як завжди, «в ручному режимі». Я взагалі не заперечую: якщо людина заробила, то чому б її не преміювати? Але коли ми бачимо ряд прорахунків виконавців, неодноразові випадки їхньої бездіяльності, судові позови до міської ради за незаконні дії, невиконання рішень суду ними та багатьох інших проблем фахового характеру  – тоді за що таким чиновникам призначати премії з міського бюджету, який зовсім не безрозмірний?

Читайте також:  Класи НУШ у Приютівській ОТГ отримали понад сотню ігрових наборів LEGO

Що ж, за минулу каденцію міській раді спільно вдалося багато чого корисного зробити і я від імені колег по фракції «Європейська Солідарність» вдячний всім за це. Але зробити можна було б набагато більше, якби не ці сумнозвісні «ручний режим» та бюрократія. І на жаль, ці справи, такі важливі для життєдіяльності міста та олександрійців, так і залишилися не вирішеними нинішнім скликанням Олександрійської міської ради», – сказав депутат Віталій Заріцький.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ