«Голос Громади» отримав офіційного листа-відповідь від ОКВП «Дніпро-Кіровоград» на свою публікацію

403

30 вересня «Голос Громади» опублікував матеріал під назвою «Місцевий «Водоканал» хотів підзаробити грошей на своїх абонентах, не напружуючись». У ньому йшла мова про пропозицію дирекції ОКВП «Дніпро-Кіровоград» щодо введення грошових внесків, які, на переконання підприємства, повинні щоквартально сплачувати абоненти централізованого водопостачання приватного сектору Олександрії за обслуговування цим же підприємством вузлів комерційного обліку води у приватних будинках. Оскільки раніше такої оплати не існувало, ОКВП «Дніпро-Кіровоград» підготувало відповідні розрахунки розміру цих обов’язкових внесків і подало на розгляд виконавчого комітету Олександрійської міської ради. Але на останньому засіданні виконкому, де розглядався проект даного рішення, його члени не проголосували за нього, вважаючи пропозицію недоцільною і цим самим відмовили підприємству «Дніпро-Кіровоград» у введенні нового (додаткового) виду оплати для абонентів приватного сектору, на чому і зауважив «Голос Громади» у згаданій публікації. А незабаром після оприлюднення матеріалу «Голос Громади» отримав офіційного листа за підписом генерального директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» з вимогою публікації роз’яснень щодо суті введення вищезгаданих обов’язкових внесків. Йдучи назустріч цим вимогам, розміщуємо роз’яснення, одержані нами в листі підприємства (їхні авторські зміст і орфографія збережені без змін).

«02.08.2017 року набув чинності Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Читайте також:  Гаряча лінія з директоркою обласного ресурсного центру з питань допомоги учасникам АТО та ВПО

Вказаним Законом введено поняття комерційних вузлів обліку та розподільних вузлів обліку.

Вузол комерційного обліку — вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під’їзді), обладнаній окремим інженерним вводом;
Вузол розподільного обліку — вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів.

Крім того, введено поняття комерційний облік комунальних послуг. Таким обліком є визначення саме за допомогою вузла комерційного обліку кількісних та якісних показників комунальної послуги на підставі яких проводяться розрахунки за спожиті комунальні послуги;
Ст. 6 Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» розподілено витрати за обслуговування, заміна та абонентський облік вузлів обліку.
Обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку здійснюються оператором зовнішніх інженерних мереж відповідно до цього Закону з урахуванням вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» за рахунок сплати виконавцю комунальної послуги внесків на обслуговування та заміну вузла комерційного обліку.
У свою чергу обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку.

Обслуговування вузлів обліку включає в себе огляд, опломбування/розпломбування, періодичну повірку (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), ремонт засобів вимірювальної техніки, які є складовою частиною вузла обліку, забезпечення дистанційної передачі результатів вимірювання (за наявності), ремонт та заміну допоміжних засобів вузла обліку, а за згодою власника (співвласників) будівлі також охорона або страхування вузла обліку (п. 10 ч. 1 ст. 1 Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»).

Читайте також:  Скільки охочих виявили бажання вакцинуватися вихідними, що минули?

Одночасно з прийняттям Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» було внесено зміни до ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» відносно витрат на повірку приладів обліку. Внесеними змінами до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» передбачається здійснення виконавцями послуг централізованого водопостачання обслуговування саме комерційних вузлів обліку за рахунок сплати відповідних внесків. До обов’язків підприємств які надають послуги водопостачання та водовідведення не входить здійснення обслуговування розподільних вузлів обліку.

Ч.1 ст. 6 Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» визначено, що розмір внесків за заміну вузлів комерційного обліку визначається окремо для кожної будівлі. Сплата внесків розстрочується на п’ять років або на інший строк за згодою сторін.

Розмір внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку визначається окремо для кожної будівлі із розрахунку на один рік, для складової витрат на повірку ділиться на строк міжповірочного інтервалу.

Читайте також:  На День селища Олександрійського на малечу чекають атракціони і солодка вата

Загальний обсяг коштів за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку розраховується операторами зовнішніх інженерних мереж. Розміри внесків для споживачів комунальних послуг та власників (співвласників) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання, встановлюються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад для споживачів комунальних послуг відповідної територіальної громади.

При цьому, Законом чітко встановлено, що підприємство зобов’язано спрямовувати отримані кошти за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку на окремий рахунок та використовує виключно на ці цілі.

Таким чином, відповідно до викладеного вище обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро-Кіровоград» не намагалось нічого «протягти» або «підзаробити грошей на абонентах не напружуючись». Вказані проекти рішень виконавчого комітету Олександрійської міської ради є результатом виконання прямих норм Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро-Кіровоград», як оператор зовнішніх інженерних мереж, підготувало розрахунки внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та винесло їх на розгляд органу місцевого самоврядування — виконавчому комітету Олександрійської міської ради.
Генеральний директор Р.І.Ілик ».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ