Вчора, 15 вересня 2016 року в приміщенні Олександрійської дитячої музичної школи пройшли громадські слухання. Як раніше повідомляв Голос Громади, темою слухань було обговорення Стратегії сталого розвитку міста Олександрія до 2030 року.

Вже о 17:00 зала в приміщенні музичної школи була повна, загалом же було зареєстровано 363 чоловіки з потрібних 300. Серед присутніх були депутати міськради, журналісти, представники громадських організацій, духовенства та просто жителі міста. Після затвердження основного складу секретаріату та рахункової комісії, з презентацією Стратегії виступив начальник управління економіки міськради Ростислав Черевашко. За його словами, вона «носить новаторський та інноваційний характер, а також є першим прикладом розроблення в Україні стратегій розвитку міст в контексті Цілей Сталого Розвитку ООН до 2030 року та адаптації національних стратегічних документів до ЦСР». Серед цілей Стратегії ООН цілих 17 пунктів, які було об’єднано в три основні напрями: сталий економічний, екологічний та соціальний розвиток.

Читайте також:  В Олександрійській бібліотеці складають істит з державної мови

Також Черевашко зазначив, що наразі Олександрія використовує свій потенціал лише на половину, хоча наразі найбільше похвалитись місто може хіба що вдалим географічний положенням. В цей же час присутнім була представлена, як означив її доповідач, «дуже цікава діаграма про перспективи розвитку», на якій вказано, що до 2030 року місто, ймовірно, виконає Стратегію сталого розвитку за всіма напрямками практично на 100%.

Читайте також:  Чи легко жінці в сучасній політиці? (запрошення до дискусії)

vv

Наприкінці ж кожного року міська рада обіцяє звітувати про хід виконання Стратегії перед громадськістю.

Після заслуховування основних пунктів Стратегії почалося саме обговорення, в якому взяли участь присутні представники громади. Після обговорень за дану Стратегію проголосувала більшість присутніх, кінцеве ж затвердження відбудеться сьогодні, 16 вересня 2016 року на черговій сесії Олександрійської міської ради.

Читайте також:  Понад сто першачків сядуть за нові одномісні парти у Приютівській громаді

Та не дивлячись на те, що Стратегія була прийнята, залишається відкритим питання: як так сталося, що наразі місто має проблеми практично за усіма напрямками розвитку? Адже відомо, що склад міськради за останній десяток років не так сильно змінився, зокрема верхівка мерії продовжує займати вже звичні посади. Тому варто, ймовірно, замислитись: причиною занепаду економіки, екології та соціальної сфери в Олександрії є відсутність 14-річної Стратегії ООН, чи може щось ще?

dsc05603 dsc05604

dsc05630 dsc05609 dsc05618 dsc05619 dsc05621 dsc05624 dsc05629

БЕЗ КОМЕНТАРІВ