Місцеві вибори-2020: понад дві тисячі жителів Кіровоградщини змінили свої виборчі адреси

4

Станом на 17 вересня, 2264 осіб Кіровоградської області змінили свою виборчу адресу перед місцевими виборами, які пройдуть 25 жовтня, повідомляє «Голос Громади».

Серед цих людей є такі, які зареєстровані в інших регіонах, однак вирішили голосувати на Кіровоградщині, й ті, які зареєстровані у Кіровоградській області, проте вирішили змінити регіон. Такі дані оприлюднили  спостерігачі ОПОРИ.

Найбільше звернень щодо зміни виборчої адреси в громаду (прибули) зареєстровано щодо Кропивницької міської та Соколівської сільської громади Кропивницького району – 245 і 205 відповідно. Тоді як з громади (вибули) зареєстровано від виборців з Кропивницької міської та Олександрійської міської громади (Олександрійський район) – 607 та 119 відповідно. Натомість у Соколівській сільській громаді вибуло лише 7 виборців. Найменше (один виборець) прибуло у п’ять сільських рад: Перегонівська (Голованіський район), Мар’янівська (Новоукраїнський район), Новопразька селищна рада (Олександрійський район), Первозванівська та Дмитрівська (Кропивницький район). Жодного виборця не прибуло в шість сільських радах: Глодоська і Тишківська (Новоукраїнський район), Попельністівська (Олександрійський район), Надлацька (Голованівський район), Аджамківська та Катеринівська (Кропивницький район).

Читайте також:  В Олександрії виявили підпільне масштабне виробництво горілки «Пшеничної»

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», якщо інше не передбачене цією статтею, а згідно з частиною 3 цієї ж статті за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, ніж визначено відповідно до частини 2 цієї статті. Відповідно до частини 4 статті 20 Закону «Про Державний реєстр виборців» у разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частини 3 статті 8 цього Закону у заяві виборця вказується адреса житла, за якою він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

Читайте також:  Фонд Сергія Кузьменка зібрав понад пів сотні заявок на конкурс ідей «Олександрії новий рівень!»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ