Олександрійська міська влада вимушено виділила гроші на централізоване опалення

1806

На позачерговій сесії Олександрійської міської ради, яка відбулася сьогодні, 3 листопада, ухвалено рішення про виділення з міського бюджету 3-х мільйонів гривень на погашення боргу КП «Теплокомуненерго» перед «Кіровоградгаз», який стояв на заваді початку опалення міста, повідомляє «Голос Громади».

Позачергова (91-а) сесія міськради, на відміну від усталеного порядку, цього разу проходила у малій сесійній залі. Мета зібрання пленарного засідання фактично була єдиною: вирішити питання з погашенням (хоча б частково) боргу КП «Теплокомуненерго» перед ВАТ «Кіровоградгаз» за транспортування природного газу.

(«Голос Громади» повідомляв раніше, що борг КП ТКЕ перед обласним газопостачальником виник з початку цього року; як запевняють керівництво «Теплокомуненерго» та перші особи міської влади, ця заборгованість на сьогодні становить 9 мільйонів гривень і виникла вона у першу чергу – через великі борги населення за раніше спожите тепло, а також через неспіврозмірність нарахувань за транспортування газу, встановлених державними нормативами. Як наслідок, «Кіровоградоблгаз» не дозволяє відкрити газопостачання для «Теплокомуненерго» , щоб розпочати централізоване опалення Олександрії).

Читайте також:  На Кіровоградщині сталася ДТП: 2 людей загинуло

Отож у такому «тісному дружньому колі» малої зали засідань міської ради депутати одностайно проголосували за виділення «допомоги» у сумі 3 мільйони гривень, підприємству «Теплокомуненерго», аби воно хоча б частково погасило свій борг перед «Кіровоградгазом». Як зазначив головуючий на сесії Степан Цапюк, на суму в три мільйони поки що вдалося досягти домовленості з керівництвом «Кіровоградгазу» після переговорів з ним новообраного міського голови Сергія Кузьменка.

Читайте також:  На Новорічні свята олександрійці будуть під замком? Чи можливий повний локдаун в країні?

Де знайшли 3 мільйони (суму, зовсім не малу для місцевого бюджету)? Як зазначалося на сесії, за рахунок перевиконання плану по загальному і спеціальному фондах міського бюджету та за рахунок перерозподілу  (простіше кажучи – урізання) видатків з інших статей.

Отже, наразі для запуску теплопостачання в місті вже начебто ніщо не перешкоджає, принаймні так раніше запевняла міська влада. Але коли точно розпочнеться подача централізованого тепла, на позачерговій сесії не повідомлялося.

Читайте також:  Юна олександрійка стала переможницею Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання 2020»

Нагадаємо, за всіма озвученими даними міської влади і дирекції КП ТКЕ, борг населення за спожите тепло все ще залишається в межах 58-ми мільйонів гривень. Через це міська рада протягом нинішнього року неодноразово виділяла з місцевого бюджету комунальному підприємству кошти для підтримки його господарської діяльності. Як зазначив Степан Цапюк, всього з початку року з міського бюджету такої допомоги для ТКЕ виділено вже на суму 10 мільйонів, що взагалі-то аж ніяк не передбачено місцевим кошторисом, а виконано виключно лише за рахунок перерозподілів між іншими бюджетними видатками.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ