Серед дев’яти потенційних користувачів або власників земельних ділянок, яких рішенням виконкому вчора, 19 травня, визнано такими, що зареєстрували землю з порушенням законодавства, є бійці АТО. Про це повідомили розробники землевпорядної документації “Гео-кадастрового центру”.

Розповідають Олександрійські новини.

Своїм відповідним рішенням “Про визнання факту проведення реєстрації земельних ділянок в Державному земельному кадастрі з порушенням земельного законодавства” виконком Олександрійської міської ради сьогодні, 19 травня, визнав факт реєстрації дев’яти земельних ділянок в державному кадастрі такими, що були проведені з порушенням закону.

Крім того, виконком запропонував міській раді ухвалити рішення щодо підготовки позовів про скасування реєстрації земельних ділянок. Також виконавчий комітет рекомендує на сесії міської ради зупинити розгляд питань щодо розпорядження земельними ділянками до розгляду питання у суді.

Читайте також:  Кримінальні події тижня в Олександрії: «серійний» злодій приватного сектору

В свою чергу представники “Гео-кадастрового центру” запевняють, що бійці АТО скористались нормами Земельного кодексу, який дає можливість оформлювати земельну ділянку без відповідної згоди влади, якщо на подані заяви щодо виділення землі чиновниками не надано обґрунтованої відмови, тобто за принципом “мовчазної згоди”, яка зафіксована у статті 118 Кодексу.

Відповідні повідомлення про бажання оформити земельні ділянки були надіслані, проте міська рада просто ніяк на це не відреагувала, тому громадяни і скористались вищезгаданим механізмом для розробки проекту землеустрою.

Читайте також:  Протягом вихідних днів поліція Кіровоградщини виявила 35 порушень карантинних обмежень

Слід нагадати, що у органів місцевого самоврядування, якими є Олександрійська міська рада та її виконавчий комітет, повноважень встановлювати законність чи незаконність дій, рішень, фактів, що відбулись, немає, в т.ч. і щодо реєстрації земельних ділянок. Так само міська влада не має повноважень зупиняти розгляд питань щодо отримання документації громадянами. Такі рішення повноважні ухвалювати виключно судові органи влади, які дійсно можуть до розгляду справи по суті зупиняти будь-які дії з нерухомістю, землею чи іншими активами, або щодо реалізації того чи іншого рішення органу влади. Отже можемо констатувати, що міська влада Олександрії знову протиправно перебирає на себе функції судових органів, як це неодноразово робила і до цього.

Читайте також:  Коли школярам Олександрії чекати на зимові канікули?

До речі, досить імовірно, що звільнення з посади начальника управління приватизації, оренди майна та землі Олександрійської міської ради Олександра Купченка, про яке сьогодні на тому ж засіданні виконкому заявив мер Степан Цапюк, якраз пов’язане саме з цим питанням. А така позиція мера і щодо О. Купченка, і щодо городян, які скористались для оформлення землі послугами “Гео-кадастрового центру”, може бути пов’язана з конфліктом і протистоянням С. Цапюка та його рідні очільникам цього землевпорядного підприємтва, на якому донедавна працював новий зять міського голови Олександр Іваніченко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ