Переводити годинники на літній час олександрійцям вже ж таки доведеться

447

Верховна рада не підтримала законопроєкт стосовно скасування переходу на літній та зимовий час та направила його на доопрацювання. Тож, цьогоріч доведеться переводити годинники на літній час у ніч на 28 березня. Повідомляє “Голос Громади”.

На засіданні 19 березня відповідне рішення підтримали 212 народних депутатів. Законопроєкт відправили на доопрацювання Комітету Ради для повторного другого читання.

Автори законопроєкту наполягали на тому, щоб Україна не переходила на літній час, оскільки тоді відбудеться перехід з другого у третій часовий пояс в шкалі Всесвітнього координованого часу (UTC+2). Законом передбачається, що в Україні обчислення часу здійснюється за київським часом, а сезонний перехід часу, тобто на літній чи зимовий час, – не відбуватиметься.

Читайте також:  Головківка святкуватиме День села

Як зазначено у законопроєкті, він спрямований не тільки на вирішення питань щодо визначення правових засад обчислення часу в Україні, а й покликаний забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки, оскільки на тимчасово окупованих територіях встановлений час держави-агресора.

Також автори законопроєкту зазначають, що перехід на єдиний час спрямований захистити здоров’я населення, оскільки на думку більшості науковців та лікарів, щорічне переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад, має низку негативних наслідків та викликає значне погіршення стану здоров’я громадян в період адаптації до літнього та зимового часу.

Читайте також:  У понад двадцять громад Кіровоградщини надійдуть сучасні машини екстреної медичної допомоги

Оскільки наразі не підтримала рішення про перехід на єдиний час, переведення годинників на літній час (на одну годину вперед) відбудеться в ніч з 27 по 28 березня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ