Ще раз про виконавчу дисципліну владних чиновників

141

Свою доволі цікаву інформацію про те, як виконуються (а точніше – «заговорюються» або «спускаються на гальмах») депутатські запити і звернення виконавчими органами, оприлюднив на черговій сесії Олександрійської міської ради її депутат Михайло Матвієнко, повідомляє «Голос Громади».

Нещодавно «Голос Громади» розповідав про те, як депутат фракції «Європейська Солідарність» Михайло Сулятицький, на прохання виборців, вже два місяці добивається від виконавчих органів ради створення групи продовженого дня у міській школі-гімназії №1, а у відповідь поки що отримує лише формальні і невизначені відписки. Випадок  М.Матвієнка – аналогічний, тільки «борода» у його історії виросла значно довша:  довжиною майже в один рік…

Початок ця тяганина бере ще з грудня 2018 року, коли на черговій сесії було прийнято рішення, автором проекту якого був М.Матвієнко, про створення такого собі «єдиного реєстру об`єктів комунальної власності міста Олександрії». (Тут можна трохи посперечатися, чи взагалі передбачений законодавчо такий документ в офіційному діловодстві, документообігу органів місцевого самоврядування. Але на переконання депутата, він просто необхідний для прозорості ведення всіх приватизаційних, орендних та інших споріднених їм процесів у нашому місті, котрі, як показує життя, нерідко спотикаються об чималі камені саме через відсутність доступної інформації про об`єкти комунальної власності . Отож з цієї точки зору ідея депутата має цілком резонний вигляд. І як би там не було, вона була підтримана голосуванням  на сесії міської ради, а це – головне).

Читайте також:  На Кіровоградщині зафіксували новий антирекорд по захворюваності на COVID-19

Який же був результат?  А ніякий: час йшов, але бажаного реєстру все не було створено. Пізніше, приблизно через півроку, депутат надіслав запит щодо невиконання ініційованого ним рішення міськради про створення реєстру і заодно покарати винних у цьому посадових осіб. І знову – нульовий результат.

Ось що сказав про це з трибуни сам М.Матвієнко: «На 73-й сесії від 06.09. цього року мною було оголошено два запити, які були підтримані голосуванням. Перший стосувався стану виконання рішення міської ради № 538 від 31.12. 2018 щодо створення реєстру об`єктів комунальної власності міста Олександрії. В другому запиті я вимагав провести службове розслідування про встановлення причин невиконання даного рішення та вжити заходів дисциплінарного впливу до винних осіб у строк, передбачений чинним законодавством України. Друге: про результати службового розслідування я вимагав доповісти на наступній черговій сесії засідання міської ради (дана сесія якраз нею і є). Мені дали письмову відповідь, що управлінням приватизації  майна та землі міськради був підготовлений проект рішення про створення реєстру, але виконавчий комітет за результатами голосування рішення не прийняв, таким чином рішення про створення реєстру не виконане, а підстав для проведення службового розслідування немає. В мене виникає питання по «ієрархії» нашої влади: хто вважається головним органом – міська рада, чи виконком? Судячи з отриманого мною висновку, виходить, що виконком вирішує за міську раду, що їй приймати, а що ні. Хоча як відомо, насправді виконком створений міської радою і він є підконтрольним їй.  Я ще раз прошу провести службове розслідування щодо невиконання даного рішення і на наступній позачерговій сесії надати результати цього розслідування та привести нарешті до виконання згадане рішення».

Читайте також:  Педагог з Олександрійщини претендує на титул «Учитель року – 2021»

Але це ще не все: за словами М.Матвієнка, інший його запит виконавчі чиновники міськради також «пустили по колу»: «Наступне: на минулій черговій сесії у мене був депутатський запит щодо направлення листа до Кіровоградської обласної ради про передбачення коштів при коригуванні бюджету для проведення незалежного фінансового аудиту господарської діяльності ОКВП «Дніпро-Кіровоград» для встановлення реальної необхідності підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення. На це я отримав відповідь з посиланням на Конституцію та інші закони України, що «посадові особи виконавчих органів ради повинні діяти лише в межах своїх повноважень, що Олександрійське ВКГ підпорядковане обласному підприємству «Дніпро-Кіровоград», яке належить територіальній громаді Кіровоградської області і що до управління ЖКГ Олександрійської міської ради не надходили відомості про кредитні кошти, надані Світовим банком підприємству «Дніпро-Кіровоград», до того ж положення про управління ЖКГ не передбачає проведення аудиту»…

Читайте також:  В Олександрії продезинфікували понад 40 зупинок громадського транспорту

Скажіть, хіба я про це запитував?! Я просив лише направити листа за підписом міського голови до обласної ради на передбачення коштів на проведення незалежного аудиту, і все! Тому я б порадив посадовцям виконавчих органів уважніше читати депутатські звернення», – такими словами закінчив М.Матвієнко свій запит на черговій сесії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ