За інформацією сайту УНН-Центр, цього року в двох жителів Кіровоградщини виявили лептоспіроз: перший в Новоукраїнському, а другий – в Олександрійському районі. За словами головного спеціаліста управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області Галини Сабадаш, цього року було поки зафіксовано два випадки, в минулому ж році хвороба не давала про себе знати. Активні заходи проти лептоспірозу проводилися в 2014-му, коли на Кіровоградщині було зафіксовано аж 27 випадків.

Наразі захворювання прогресує серед гризунів, випадки лептоспірозу у яких були виявлені в районі Новомиколаївки та Олексіїівки.

Нагадаємо, що лептоспіроз – це інфекція, яку викликають лептоспіри. Лептоспіри – це гідрофіли. Тому сприятливим середовищем для них вважається підвищена вологість і тепло. За інформацією сайту «Здоров’я», джерелом інфекції є тварини. Це можуть бути пацюки, землерийки, собаки, велика рогата худоба, свині та ін. Людина, яка захворіла на лептоспіроз, не є джерелом інфекції. Серед тварин вона передається через корм і воду. Людина заражається, контактуючи з водою. Збудників можна підхопити через шкіру, якщо вода забруднена виділеннями тварин. Лептоспірозом можна захворіти при контакті з вологим грунтом, при обробці м’яса, а також при вживанні інфікованих продуктів (молоко).

Читайте також:  На стаціонарному лікуванні перебувають 6 хворих на коронавірусну інфекцію

Інфекція проявляється гострою лихоманкою. Провісників захворювання немає. Спочатку у хворого спостерігається загальна інтоксикація організму. Виникає озноб, сильний головний біль, висока температура. У людини пропадає апетит і сон. Він страждає від постійної спраги. Інкубаційний період триває близько тижня.

Лептоспіроз має 2 фази. Перша фаза – лептоспіремія. У цереброспінальній рідині і в крові можна виявити збудника. Вищеописані явища спостерігаються протягом 4-9 днів. Міалгія та підвищення температури тіла – характерні симптоми захворювання. Яскравою ознакою також є сильні м’язові болі. Прощупування литкових м’язів, поперекової області і м’язів стегна заподіює біль. Іноді виникає гіперемія обличчя, верхніх відділів грудної клітини та шиї. У деяких хворих з’являється висип. Може виникнути діарея, кашель і кровохаркання. При обстеженні виявляється брадикардія. Іноді може бути ішемія і порушення чутливості. Друга фаза – токсемія внутрішніх органів. Недуга вражає нервову систему, печінку і нирки. У важких випадках можливі жовтяниця, менінгіт, гостра ниркова недостатність і геморагічний синдром.

Читайте також:  На будівництво спортивного комплексу в Олександрії виділено 10 млн грн

Шановні олександрійці! Будьте уважні: якщо ви помітили в себе схожі симптоми, негайно зверніться до лікаря!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ