Вівця у шкурі вовка або хто з депутатів міськради втомився гратися в порядність та показав своє справжнє обличчя

293

Вчора під час проведення 9-ї та 10-ї позачергових сесій Олександрійської міської ради депутати від олександрійського “УКРОПу” та фракції «Батьківщина» об’єдналися з «Опозиційним блоком», наслідком чого став розкол демократичної більшості в Олександрійській міськраді.

Незважаючи на задекларовані раніше домовленості представників від демократичної більшості щодо відмови приймати участь у сесіях міської ради до затвердження складу виконавчого комітету та ухвалення нового Регламенту, депутати від «Батьківщини» та «УКРОПу» порушили ці домовленості, виступивши «однією командою» з опоблоківцями  під час голосування на позачергових сесіях. В результаті чого Степан Цапюк отримав, хоч і невпевнену, але, більшість.

Треба зазначити, що така ситуація у відношенні представників від «Батьківщини» була, де в чому, прогнозована, адже олександрійці ще добре пам’ятають діяльність теперішнього секретаря міської ради Олени Богоявленської в складі Олександрійської міської ради V скликання та виборів 2010 року, на яких пані Богоявленська та її партійні колеги по БЮТу вже тоді демонстрували, м’яко кажучи, свою не чітко визначену політичну позицію.

Читайте також:  Центральна міська бібліотека Олександрії розпочинає цикл індивідуальних майстер-класів з виготовлення новорічних іграшок 

Складається враження, що ситуація повторюється й сьогодні. Адже задовольнивши власний інтерес та, отримавши посаду секретаря міської ради, в результаті об’єднання демократичних сил з висуненням та підтримкою єдиного кандидата на цю посаду, Олена Миколаївна вирішила більше не дотримуватися зазначених домовленостей, виправдовуючи такий крок, вимушеною необхідністю змін. Досить зручно підібрана термінологія, якою легко можна затулити очі олександрійцям на такі свої дії.

Однак з усього видно, що так звана «вимушена необхідність» це є не що інше, як заздалегідь спланована та узгоджена нова домовленість, але вже з міським головою Степаном Цапюком та його оточенням. Свідченням цього є внесений на розгляд, розроблений секретарем Богоявленською та, в подальшому, ухвалений 19-а голосами новий Регламент, а також, висловлена секретарем міськради заява про необхідність термінового затвердження персонального складу нового виконавчого комітету.

Читайте також:  Упродовж місяця лікарні Кіровоградщини отримають понад 500 кисневих концентраторів

Питання того, що пообіцяв мер «Батьківщині» в обмін на їх голоси залишається закритим для загалу. Зате відомо, що на прийняття рішення двох членів від «УКРОПу» вплинуло отримання ними від міського голови посад на Центральному ринку міста. Коментуючи дії своїх однопартійців, голова місцевого осередку партії «УКРОП» Олександр Давидов повідомив про проведення партійних зборів, на яких буде розглянуто питання щодо дій та подальшої долі цих депутатів. «…Просив діяти по совісті та виконувати домовленості  сформованої більшості…» – пише на своїй сторінці у фейсбук Давидов.

Не дивлячись на проведення двох підряд позачергових сесій та одноголосного ухвалення питань порядку денного, законність відкриття пленарних засідань  викликає також певні підозри.

Читайте також:  З якими питаннями звертались мешканці Олександрійщини на "гарячу телефонну лінію" до Юрія Коваля

Повідомивши, що для ухвалення рішень та проведення сесій необхідна більшість в сесійній залі присутня – було оголошено про кількісний склад присутніх депутатів – 18, разом з міським головою – 19 та відкриття сесії міськради.

Однак як тлумачить Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (частина 12 статті 46) сесія ради є повноважною тільки в тому випадку, коли в її пленарному засіданні приймає участь більшість від загального складу ради. А більшість для Олександрійської міської ради становить саме 19 депутатів, але аж ніяк не 18. Враховуючи такі обставини, ймовірно, відкриття сесій та подальше ухвалення на них рішень може виявитися просто поза Законом.

З повагою до олександрійської громади!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ