«Водоканал» вважає: вода і камінь точить. Виконком з ним не згодний

520

Чергову спробу запровадити обов`язкову і регулярну плату для абонентів за обслуговування лічильників води зробило нещодавно ОКВП «Дніпро-Кіровоград», повідомляє «Голос Громади».

Як повідомлялося раніше, ще наприкінці вересня це комунальне підприємство вперше подало на затвердження виконавчого комітету Олександрійської міської ради проект рішення про введення обов`язкових внесків для жителів приватного сектору міста, які вони повинні будуть сплачувати у подальшому щоквартально (кожні 3 місяці протягом року) за періодичну повірку, монтаж, демонтаж, транспортні витрати, заміну (у разі несправності) водомірних вузлів, які є власністю цих же жителів. На переконання керівництва ОКВП «Дніпро –Кіровоград», таке нововведення – платити за обслуговування лічильників не «по факту» виникнення цієї потреби, а постійно і регулярно – виникло у відповідності до Закону України «Про комерційний облік води» і воно повинно становити 24 грн 64 коп. щокварталу за один лічильник.

Читайте також:  Українська письменниця зустрінеться з олександрійськими читачами

Але виконком не підтримав тоді цю пропозицію, оскільки вважав за недоцільне «узаконювати» регулярність оплати за послугу, потреба в якій виникає лише раз на 4 роки. Вже за тиждень по тому, на наступне засідання виконком отримав той же самий проект рішення, який тоді прокоментував присутній начальник Олександрійського ВКГ обласного підприємства «Дніпро-Кіровоград».

Та його доводи так само не були прийняті членами виконкому; зокрема і через те, що розрахунки, представлені спеціалістами «водоканалу» у проекті рішення, були для них суперечливими і незрозумілими через невідповідність щоквартальної плати – їх бентежила зазначена у розрахунках сума у 67 грн 70 коп. замість заявлених 24,64 грн… Проект рішення відхилили до з`ясування всіх обставин.

Але «Дніпро-Кіровоград», очевидно вважаючи, що відоме прислів`я «крапля води і камінь точить» повинно  спрацювати на його користь, не склав зброю. І от на недавньому засіданні виконкому той же згаданий проект рішення вже ВТРЕТЄ був представлений начальником Олександрійського ВКГ Олександром Онищенком на розсуд представників місцевої влади. Та третя спроба так само виявилася невдалою: думки членів виконкому стосовно доцільності стягнення цієї додаткової плати з абонентів  не змінилися: один-єдиний голос «за» проект отримав лише від секретаря міської ради Олени Богоявленської, решта інших проголосували проти.

Читайте також:  У одного жителя Олександрійського району виявили Covid-19

Особливо категорично не згодним з введенням обов`язкових внесків , як і раніше, був виконкомівець і депутат облради Станіслав Гришко.

«Голос Громади» звернувся за роз`ясненням до самого начальника Олександрійського ВКГ Олександра Онищенка. Керівник уточнив, що дана ініціатива нововведення належить вищому керівництву ОКВП у відповідності до закону «Про комерційний облік води» і нарахування щоквартальної плати кожному абоненту передбачається у подальшому лише після факту наступної чергової повірки його водолічильника.

Читайте також:  Олександрійські ветерани-гірники судитимуться з державою Україна

На його переконання, від введення щоквартальних внесків у сумі 24,64 грн абоненти лише виграють, оскільки загальна сума за 4 роки міжповірочного періоду становитиме 435 гривень, тоді як зараз вони одноразово сплачують за ці ж послуги не менше 450-ти гривень. Крім того, абоненти не матимуть ніякого клопоту, оскільки всі послуги, пов`язані з обслуговуванням водомірів, виконуватимуться комплексно і централізовано кваліфікованими працівниками, вважає начальник ВКГ Олександрії.

На запитання, скільки «водоканалів» Кіровоградщини (а їх до ОКВП «Дніпро-Кіровоград» входить 5 регіональних підрозділів) отримали ували своїх виконкомів на введення щоквартальних внесків, він відповів, що досі лише… один – у м.Смоліному.  Всі інші, включаючи і Кропивницький ВКГ, такого дозволу від місцевих влад не мають.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ