Як ФОПівцям отримати одноразову грошову допомогу у розмірі 8000 грн?

3

В Україні ФОПи зможуть отримати одноразову виплату у 8 тис. грн. Відповідний закон вступив в силу сьогодні, 10 грудня.

Повідомляє “Голос Громади” посилаючись на сайт “Голос України”, на якому вчора закон оприлюднили та він вступив в силу з наступного дня опублікування.

Закон забезпечує у 2020-2021 роки коштом держбюджету виплати одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які втратили частину зарплати або доходу через введеного карантину.

Також одноразові виплати отримає і бізнес для збереження робочих місць найманих працівників. Передбачена і одноразова компенсація витрат, понесених за сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Читайте також:  Одноразова допомога через карантин: Верховна Рада ухвалила фінансову підтримку бізнесу

Тимчасово, протягом терміну дії карантину та протягом шести місяців після його закінчення, суб’єкти малого та середнього підприємництва сфери громадського харчування зможуть отримати державну підтримку.

Для бізнесу, роботу якого призупинили через карантин, на період його дії карантину та протягом одного місяця з дня його закінчення продовжили дію договорів оренди комунального та державного майна, термін дії яких закінчується в період дії карантину або обмежувальних заходів.

Закон скасовує стягнення плати за договорами оренди комунального та державного майна в період дії карантину або обмежувальних заходів для бізнесу, діяльність якого була заборонена в зазначений період.

Читайте також:  В Приютівській громаді людям з обмеженими можливостями вручили продуктові набори

Крім того, на час карантину і після його закінчення НЕ будуть припиняти дію і анулювати ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем в разі несвоєчасної сплати ліцензіатами чергового платежу за ліцензії.

До страхового стажу особи будуть включати період, протягом якого воно отримувало допомогу по частковому безробіттю, на період карантину через пандемію коронавірусу.

Умови отримання виплат.

Найманим працівникам нададуть 8 тисяч гривень допомоги за умови:

  • основний вид діяльності їх роботодавця за станом на 31 жовтня 2020 року відповідає урядовому переліку тих, чия робота була зупинена;
  • за 3 квартал 2020 го роботодавець нараховував ЄСВ;
  • середня зарплата не перевищує 30 тисяч гривень;
  • не працюють за сумісництвом.
Читайте також:  9 кроків до допомоги: як мешканцям Кіровоградщини оформити допомогу по безробіттю онлайн

Для ФОПа наступні вимоги:

  • реєстрація понад 3 місяців;
  • у 2020 році сплатили ЄСВ за себе, не менше ніж за 3 місяці;
  • основний вид діяльності за станом на 31 жовтня відповідає переліку Кабміну тих, чия робота була зупинена;
  • якщо вони не є ФОП та працівником одночасно.

Одноразову компенсацію витрат бізнесу не будуть надавати, якщо є борг по ЄСВ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ