Олександрія – одне з міст України, в якому проживає велика кількість незрячих людей. Кожного року кількість осіб з вадами зору зростає, але найгіршим є те, що найчастіше в наш час страждають цим недугом діти. Не секрет, що для таких людей потрібні особливі умови. Як раніше повідомляв Голос Громади, проблеми з наявністю звукових світлофорів для сліпих або ж вільного доступу до лікарень є і в нашому місті.

Зацікавившись даним питанням, кореспонденти Голосу Громади вирішили завітати до Олександрійського УВП УТОС та поспілкуватися з його учасниками. Як виявилося, люди з вадами зору в нашому місті є досить активними членами громади. Крім вирішення питань особливостей навчання дітей чи допомоги з пошуком роботи, учасники УТОС допомагають одне одному добрим словом та творчістю, адже на базі організації працює клуб ПОТ “Олександрійського УВП УТОС”.

Творчість для таких людей є певною релаксацією та способом реабілітації з можливістю повернути впевненість у собі та показати свої здібності.

Читайте також:  Голий чоловік гуляв містом

За словами заступника директора з соціальних питань Лілії Лукьянчук, члени УТОС приймають участь в різних концертах. Так, нещодавно незрячі олександрійці повернулися із Всеукраїнського огляду-конкурсу вокалістів системи УТОС. Цього року, після регіонального огляду, на конкурс до Одеси поїхали Микола Барбуца, Ігор Лукьянчук, Маргарита Шалько та Любов Сьоміна. Проходив захід на території санаторію “Куяльник”. І як завжди, проблемним в таких ситуаціях стало питання фінансування поїздки.

“Зазвичай, активніше фінансують заходи для талановитих дітей. Для дорослих же грошей знайти набагато важче”, – зазначає Лілія.

Цього разу фінансову допомогу, окрім директора підприємства Павла Лукьянчука, надали депутат Олександрійської міської ради Андрій Коломійцев та підприємець зі Львова.

Що ж до участі в міських та районних творчих заходах, то теж є свої проблемні питання. Зокрема, якщо в Олександрійському районному будинку культури членів УТОС запрошують на заходи, то ПК “Світлопільський” зазвичай відмовляється від співпраці.

Читайте також:  Робочі питання чергового засідання виконкому Олександрійської міськради

Як зазначає один із учасників товариства Микола Барбуца, їх організація сама може бути культурним центром для незрячих людей. Вся проблема у фінансуванні. Але, за необхідності, навіть у невідремонтованому прохолодному залі члени УТОС готові творити.

“Будь-яка людина, навіть якщо вона ніколи в житті не співала – буде співати. Ми намагаємося знайти ті душевні струни, які допоможуть навчити сліпих показати себе по-новому”, – говорить Микола.

Для навчання на базі УТОС працює комп’ютерний клас, який адаптовано під потреби незрячих. На комп’ютерах встановлена звукова програма, яка дає можливість “бачити”, що знаходиться на екрані. Крім дорослих, в класі також навчаються і діти, користуючись спеціальною інструкцією до Windows’95, написаною шрифтом Брайля. Не вистачає лише спортивного залу із тренажерами, де б вони могли займатися. Адже ті тренажерні майданчики, які були встановлені по місту – непридатні для незрячих.

Читайте також:  На Олександрійщині ситуація з вакцинацією неоднозначна (коментар посадовця)

Члени УТОС намагаються привернути увагу до проблем сліпих та слабозорих всіма можливими способами. Проблема парковок на тротуарах, дерев, які стрижуться тільки зверху, рекламних щитів на ринку, які заважають проходити навіть зрячим – з усіма цими питаннями вони писали статті до міських видань, звертались до влади. Але, як не сумно це звучить, влада намагається “закривати очі” на прохання незрячих.

Та не дивлячись на все, члени товариства незрячих зберігають життєвий оптимізм – інколи здається більший, аніж у людей без особливих потреб. Жага до життя дає їм сил опиратися викликам долі та йти далі, розвиваючись і постійно доводячи повноцінність своєї участі в житті суспільства. Сила духу таких людей дійсно вражає, адже приймаючи рішення вони дивляться не очима, а серцем!

dsc06057 dsc06058 dsc06060 dsc06062 dsc06064 dsc06068 dsc06072 dsc06074 dsc06076

БЕЗ КОМЕНТАРІВ