Олександрійців постійно «годують» байками… Модний тренд від Давиденко

472

Останнім часом олександрійська міська влада досить гостро сприймає нові реформи. Чи то вони зачіпають особисті інтереси посадовців, чи просто працівники мерії не хочуть міняти усталені схеми роботи – але факт залишається фактом. В той час, коли перед головами міст та районів стоїть завдання вжити комплекс заходів щодо підвищення цього року розміру середньомісячної заробітної плати щонайменше на 35-40 відсотків, місто Олександрія, за даними органів статистики в період за січень-березень, має один із найнижчих показників розміру заробітної плати в області.

З установленою систематичністю керманичі міста звинувачують в цьому обласних посадовців, особливо, коли є можливість про це повідомити на камери місцевих ЗМІ. Безспірним є той факт, що саме міська влада відповідальна за процеси, від яких залежить сьогодні рівень життя олександрійців, зокрема й розмір заробітної плати. Адже формуватися та контролюватися вона повинна саме на місцях, а керівники міста повинні виступати гарантами прийняття таких рішень, щоб містяни мали гідну зарплатню та відповідний рівень життя. І вже аж ніяк не обласна влада, в чому постійно намагаються переконати городян мер та його оточення. І це зрозуміло, адже простіше свої помилки та прорахунки перекласти на когось іншого, назвавши це «помстою» олександрійцям або ще чимось, аніж визнати, що за період свого керування Олександрія перетворилася на аутсайдера в багатьох сферах життєдіяльності та економічного росту серед міст та районів Кіровоградської області.

Треба зазначити, що досить гостро цю ситуацію сприймає й перший заступник міського голови, депутат обласної ради від «Опозиційного блоку» Людмила Давиденко. Адже, як правило, слова заступника мера часто розходяться з реальними справами та об’єктивною дійсністю. Хоча б згадаємо болюче питання пільгових перевезень в нашому місті, коли пані Давиденко, ймовірно, задля збереження «обличчя» перед своїми виборцями запевняла мітингуючих, що проблема буде вирішена на найближчій сесії ради. Але як виявилося по факту, сама Давиденко вносити це питання на розгляд сесії тоді не стала, та й взагалі воліла про нього особливо не згадувати. В той час, коли політик гучно заявляє, що головне – це вирішення проблем людей, сама ж при цьому намагається, за словами педколективу та батьків дітей, що навчаються в Пантаївській школі-інтернаті, закрити її.   Або без будь-яких докорів сумління, заявляючи з трибуни в сесійній залі Олександрійської міської ради, що виділення коштів на ремонт в онкодиспансері чи в одному з олександрійських навчальних закладів взагалі не є пріоритетним питанням, перший заступник продовжує розповідати про свою турботу та переживання за долю кожного олександрійця. Як то кажуть: «Щось тут не в’яжеться».

Читайте також:  Яка вакцина сьогодні є в Олександрії?

Крім популістських заяв та гарячих промов про вендету обласних посадовців, пані Давиденко в недавньому своєму інтерв’ю Кіровоградській правді  розповідала про кризу на Кіровоградщині та відповідальність за неї представників президентської партії. Серед закликів до «тотального перезавантаження» депутат приводить і певні цифри. Для прикладу, за її словами, в області середня заробітна плата лікаря на 2013 рік складала 2228 гривень, а у 2015 вона становила 2587 гривень. Однак чомусь ці цифри не співпадають з даними Головного управління статистики у Кіровоградській області,  де вказано, що середня заробітна плата лікаря за 2015 рік становить 4149 грн.

Читайте також:  На будівництво спортивного комплексу в Олександрії виділено 10 млн грн

Звідки ж були взяті ці цифри, якими апелювала політик? Як виявилося, 2587 грн – це зовсім не середня, а середньомісячна заробітна плата по області за січень-листопад 2015 року. Дані, які посадовець видає за середню заробітну плату за рік є середньомісячною платою за 11 місяців, а ця цифра в порівнянні з середньою – дійсно менша, так як не включає в себе всі інші виплати, як то премії і т.д. Варто зазначити, що пані Давиденко не приводила в своїх аргументах і середню заробітну плату по місту, знаючи, що вона  в Олександрії загалом на 500-600 грн. нижча, від середньої зарплатні по області. Ймовірно, такий вибірковий аналіз повинен показати лише вигідні для критики показники, не звертаючи уваги на загальну картину.

Окремим питанням слід виділити й вибір сфер для аналізу. Риторика політичної діячки щодо збіднілих медиків у 2015 році розходиться з її словами в інтерв’ю каналу «Кіровоград» за 2012 рік. Частину телепередачі можна побачити на сайті Олександрійських новин,   де депутат зауважує, що 3200 грн – це і так завелика зарплата для лікарів, тому її зменшення ніяк не вплине на медиків міста. Звинувачувати тоді політиків з області помічник мера не хотіла, адже головою Кіровоградської ОДА був її партійний побратим Сергій Ларін.

Читайте також:  На міст біля Нової Праги, з якого падають у річку автомобілі, звернула увагу обласна влада

Ймовірно, через чотири роки своєї трудової діяльності на посаді заступника мера Давиденко стала лояльнішою як до лікарів, так і до медпрацівників загалом – або ж це така собі зручна позиція політика з допомогою популістських промов та «вивернутої» інформації задля отримання більшості голосів на свою користь. Це при умові, якщо «тотально перезавантажити» владу все ж вдасться.

Нажаль пані Давиденко не врахувала одного, що свою оцінку олександрійці «поставлять» не за інформаційні тексти на шпальтах лояльних ЗМІ, які так вправно подає політик з вигідними показниками, а за загальний рівень розвитку нашого міста та нашого добробуту. За те, коли діти будуть гратися на сучасних дитячих майданчиках, а не будувати пісочні замки в ще радянських напівзруйнованих  пісочницях.  За те, коли щойно заасфальтована дорога не буде розмита першим же дощем. За те, коли при випаданні першого снігу буде можливість доїхати до місця роботи того ж дня, а не наступного. І ще сотні тисяч таких «ЗА ТЕ»… І тільки тоді можна буде говорити про дійсно реальні показники діяльності місцевої влади задля добробуту кожного олександрійця, а не «годувати» нас байками.

З повагою до олександрійської громади!

1 коментар

  1. А , автор не рахував, якщо середньомісячна за 11міс=2587 ,а за рік стає 4149 , то скільки треба отримати в останій 12-й місяць, щоб середня за рік стала 4149? // 4149-2587=1562×12=18744
    З/пл за рік : 2585×12=31044, а премія 18744 ???
    Це = 60,4% преміальних і ін. Де ще є така казкова щедрість? Дайте мені дві премії і я відмовлюсь від Зар/плати!!!