«Паперові» ОТГ: хто з ким ділиться і куди приєднується?

444

 27 листопада в Кіровоградській облдержадміністрації відбулося чергове засідання міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою та Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області, повідомляє «Голос Громади» за офіційною інформацією ОДА.

Це була вже друга нарада робочої групи під головуванням губернатора області Андрія Балоня, де згідно з дорученням Уряду країни ставилося завдання найближчим часом завершити роботу з формування Перспективних планів, за якими об’єднані територіальні громади мають стовідсотково покривати всю територію нашої області. Також на цьому засіданні розглядалося виконання пропозицій попереднього засідання робочої групи щодо внесення змін до перспективних планів об`єднань у ряді територій області, у тому числі й в Олександрії.

Але «олександрійський варіант», як виявилося, став непростою задачкою. Нещодавно «Голос Громади» повідомляв про начебто намір мешканців селища Пантаївки вийти з адміністративного підпорядкування Олександрійської міської ради, в якому воно завжди перебувало та створити об`єднану територіальну громаду у складі ряду навколишніх до селища населених пунктів з центром у Пантаївці. Про таке з подивом та навіть обуренням говорили керівні посадовці міської ради, вважаючи це нічим іншим, як свавіллям селищної ради. А ще раніше своїми «далекоглядними» у даному напрямку планами ділився з громадськістю пантаївський селищний голова Ігор Бульба. За його словами, до Пантаївки запрошені приєднатися села Диківка, Бандурівка, Новоселівка та Веселе і про це вже начебто отримано згоду їхніх мешканців на громадських обговореннях.

Читайте також:  На Кіровоградщині у госпітальних базах з 40 апаратів ШВЛ сім - в Олександрії

Але як стало щойно відомо, згідно з вищезгаданими змінами, обговореними на другому засіданні міжвідомчої обласної робочої групи та внесеними до Перспективного плану, запропонована адміністративна «мапа» територій об`єднання громад нашого регіону вже має наразі інший вигляд: до Приютівської  ОТГ приєднаються села Новоселівка і Косівка, селище Олександрійське (колишнє Димитрове) також відійде від Олександрійської міської ради і примкне до Новопразької ОТГ, а до Пантаївки (з центром у ній самій) приєднаються села Бандурівка Олександрійського району і Диківка – Знам`янського району.

Читайте також:  На Кіровоградщині зафіксували новий антирекорд по захворюваності на COVID-19

І тут виникають деякі сумнівні думки. Звичайно, вкотре «перекроїти» і перемалювати заново «карту» майбутніх ОТГ – справа не довга. Добитися нових «одобрям» на ці зміни від сільських рад і їхніх голів теж в принципі не так вже й складно. Але як вдалося ініціаторам «внесення змін» до перспективних планів так швидко зібрати громади всіх населених пунктів, знову переконати їх та переналаштувати на нові об`єднання, добившись від них на це згоди (що згідно з законом, є неодмінною умовою)? Адже й раніше опоненти запропонованих варіантів запевняли, що більшість населення вищезгаданих сіл і селищ про якісь там об`єднані новоутворення взагалі не відають ні сном, ні духом, а всі так звані громадські обговорення там зазвичай обмежувалися лише вузьким колом у якихось 2-3 десятки осіб… Оце вже питання. І воно справді не може не викликати подив…

Читайте також:  На Кіровоградщині оголосили конкурс на здобуття щорічної премії ім.Якова Паученка

БЕЗ КОМЕНТАРІВ