Після «базарного бунту» олександрійський ринок запрацював, не чекаючи реконструкції

1847

Олександрійський центральний ринок здійснює торгівельну діяльність «в обмеженому режимі карантину», повідомляє «Голос Громади».

Причому торгівля йде не лише продуктами харчування, як було нещодавно обумовлено роботу найбільшої міської «маркетингової площі» міською владою і санітарними службами, а й промисловими та іншими видами товарів. Більше того, як і раніше, харчові продукти продаються не стільки у межах «законної» території ринку, як поза нею – на прилеглих вулицях і тротуарах. Тим часом певна група підприємців ринку була помічена в недавньому інциденті. Нагадаємо ці події.

Перед травневими святами міська влада рішенням виконкому дозволила  працювати ринку лише з продуктами харчування і то за умови, що адміністрація центрального ринку в термін до 4 травня розробить і подасть на погодження міській владі план реконструкції, згідно з яким торгівля всіма харчовими продуктами здійснюватиметься тільки на закритій території (як того вимагають державні санітарно-нормативні акти). В той же час за недотримання санітарних норм Держпродспоживслужба заборонила роботу м`ясного павільйону центрального ринку. Це викликало протестні настрої як серед торгівців павільйону, так і серед тих, які продають фрукти та овочі на «базарних» вулицях. Місцем «стихійного бунту» підприємці обрали автотрасу (між іншим, державного значення) на в`їзді до міста з західного боку (неподалік місцевого кафе і шиномонтажу). В суботу, 1 травня «бунтарі» її просто перекрили, чим успішно паралізували республіканський автомобільний рух в обох напрямках. Даремно водії «далекобійних» фур та інші учасники руху відчайдушно сигналили, вимагаючи звільнити проїзд – у відповідь їм лунали лише глузливі вигуки страйкарів… Владнати конфлікт на місце події вимушений був приїхати міський голова Степан Цапюк, якому (за його висловлюванням) вдалося «розрулити» ситуацію – страйкарі зняли «блокаду». А після цього інциденту продавці-м`ясники виконали вимоги санітарного припису і вже наступного дня, в неділю павільйону було дозволено працювати далі. Але інша проблема залишилась: це торгівля продуктами за межами ринку на прилеглих до нього вулицях і тротуарах, що суперечить санітарним вимогам про продаж продтоварів виключно на закритих ринкових територіях.

Читайте також:  До уваги олександріців! Нова шахрайська схема: пропонують фейкові компенсації за карантин і просять невелику комісію

Ось такими були останні події «навколо ринкової теми». Наразі ринок працює, хоча і далеко не на повну потужність. В м`ясному павільйоні дуже мало як продавців, так і покупців. Помітно зросли ціни на сало та м`ясо (хоча  зрідка трапляються і підприємці, готові «віддати за копійки» залишки непроданого продукту). На території ринку торгівля взагалі йде дуже мляво, чого не можна сказати за його межами – овочі і фрукти та інше добро на ближніх до базару вулицях продаються значно жвавіше. Коли саме відбудеться «грандіозна реконструкція» продуктової торгівлі на центральному ринку – перспектива дуже туманна, оскільки міська влада ринковій адміністрації чітких термінів поки що не встановлювала.

Читайте також:  Статистика хворих на коронавірус на Кіровоградщині: нові випадки, смерть та одужання

БЕЗ КОМЕНТАРІВ