Сесія Олександрійської міської ради: зібрались, трохи посварились і розійшлися з миром

682

Сьогодні, 20 грудня розпочалася чергова (вісімдесята) сесія Олександрійської міської ради, повідомляє «Голос Громади». (Чому саме «розпочалася», а не «відбулася» – про це трохи згодом).

На порядок денний сесії згідно з планом було внесено 34 питання. Але від самого початку пленарного засідання його робота явно не складалася. Так, перш ніж розпочався розгляд запропонованих проектів рішень, декілька депутатів стали вносити кожен свої пропозиції щодо зміни черговості, виключення окремих питань та доповнення порядку денного новими питаннями. Зокрема це стосувалося передбачених проектів про затвердження Програми соціального і економічного розвитку міста на 2020 рік, створення двох нових комунальних підприємств під назвами «Зеленгосп» та «Чисте місто» і деяких інших питань. Кожен з депутатів, вносячи з трибуни свої пропозиції, супроводжував  їх «з голосу» дуже просторими і досить емоційними поясненнями. Ці пояснення їхніми опонентами «з місця», тобто з залу, часто перебивалися і заперечувалися, що створювало поважному засіданню, м`яко кажучи, не надто робочі умови. Врешті міському голові Степану Цапюку вдалося поставити пропозиції на голосування, в результаті якого всі запропоновані до внесення зміни загалом не набрали необхідної кількості голосів і черга денна залишилася такою, якою була.

Далі, за регламентом, бажаючі депутати озвучили свої звернення і запити до міської ради і її голови за дорученням їхніх виборців. Отже, що непокоїть олександрійців? Це суха береза, яка загрожує вже тривалий час безпеці жителів вул. Козацький шлях і спиляти яку вони вже давно просять (в тому числі і через свого депутата) комунальників міста; величезні баюри (деякі, за запевненнями депутата, глибиною більше метра) на цілому переліку вулиць 15-го мікрорайону (депутат і люди просять навести лад вже третій рік).

Читайте також:  На стаціонарному лікуванні перебувають 6 хворих на коронавірусну інфекцію

А мешканцям будинку № 28 по вул. Перспективній комунальники ремонтували у 2018 році покрівлю, але ремонт був виконаний з технічними недоліками і жителів верхнього поверху через козирки заливає водою під час дощу…

Депутат фракції «Європейська солідарність» М.Острівний звернув увагу на загрозливий технічний стан автомобільного мосту в районі с.Звенигородки. На переконання народного обранця, якщо не вжити відповідних заходів щодо ремонту, на цьому шляхопроводі «може  бути велика біда». Наступне звернення депутата Острівного було доволі оригінальним. За його словами, виборці стурбовані можливим схваленням Верховною Радою України закону про ринок землі і зокрема – пунктом у ньому про продаж сільськогосподарських земель. У зв`язку з цим, за словами Острівного, люди просять міську раду звернутися до українського Парламенту з пропозицією повернути на законодавчому рівні  жителям України таке поняття, як національність (як відомо, скасовану з розпадом СРСР). Пропозиція пов`язана з тим, що державні законотворці визначають перевагу у продажу землі виключно громадянам України, але депутат вважає це «великою оманою», бо бувають випадки, коли іноземці легко отримували українське громадянство  в обхід визначеного законом порядку. А так, мовляв, у документах буде записано чорним по білому «українець» і тоді ніяких питань ні в кого вже не виникатиме… І ще стосовно землі: її продаж, за пропозицією Острівного і його електорату, повинен бути обмеженим – не більше 1 тис.га «в одні руки». Депутатське звернення було прийнято.

Читайте також:  А що з бюджетом Олександрійської громади? (підсумок півріччя)

Звернення наступного депутата  стосувалося наболілого «пантаївського питання». Було запропоновано селищною радою Пантаївки скасувати міською радою свого попереднього рішення, прийнятого на попередній позачерговій сесії про організаційні заходи щодо передачі бюджетних закладів селища з міського підпорядкування у селищне. Така пропозиція викликала бурхливу полеміку серед посадовців і депутатів, яка «слово за слово», поступово відійшла від означеної теми, а далі й взагалі перейшла на підвищені тони і не надто вишукані висловлювання на особисті адреси. Зокрема один з міських громадських активістів, присутніх в залі, викрикував з місця образливі слова. Це врешті «підігріло» обстановку до точки кипіння, активіста намагалися хто «привести до порядку», а хтось – випроводити з зали.  Той не послухався, внаслідок чого в сесійній залі вийшла невеличка штовханина… Міський голова за допомогою Муніципальної варти викликав міську поліцію, а до її прибуття оголосив 15-хвилинну перерву.

Тим часом, поки сесія чекала прибуття правоохоронців, в залі відбувся інший інцидент: присутня в залі активістка з «протилежного лівого табору» (тобто провладно налаштована), доволі поважного віку, словесно образила одного з депутатів фракції «Європейська солідарність».

А тут якраз нагодились за викликом два службовці з міської поліції. Сесія відновила роботу, міський голова поставив на голосування питання про вилучення з зали першого активіста. «Ліва» (за розміщенням у залі) більшість проголосувала «за», після чого поліція попросила кривдника міського голови вийти з зали. Поліції, звісно, він суперечити не став…

Між тим решта депутатів з міркувань справедливості стала вимагати вилучення з зали заодно й іншої активістки «лівого спрямування», яка щойно образила депутата «центристської політсили». На вимогу поставити також і це питання на голосування, міський голова спочатку відповів, що особисто не чув висловлювань цієї відвідувачки і тому відмовився вносити це питання на обговорення. Це знову викликало бурхливі емоції депутатів, після чого мер Степан Цапюк таки встановив справедливість по-своєму: через весь зал підійшов до занадто активної жіночки і особисто попросив її вийти з зали. Вона, трохи посперечалась, але потім також залишила сесію в спокої…

Читайте також:  В Олександрії за завдану шкоду навколишньому середовищу підозрюється директор підприємства

Аж після цього депутатам вже ніщо, здавалося, не заважало приступити нарешті до розгляду питань порядку денного (від початку засідання на всі ці розбірки минуло вже 1 год. 40 хв., але насправді робота ще не зрушила з місця).

Та на жаль, не вийшло: розбурхана ріка пристрастей вийшла з берегів і повернути її у своє русло вже було складно. Це підтвердив розгляд перших же питань черги денної: частина депутатів залишила залу, інші утримувались або голосували проти і в підсумку голосування провалювало один за одним проекти рішень. Врешті міського голову це обурило і він оголосив вже другу за сьогодні, 30-хвилинну перерву.

Після перерви до зали повернулись не всі депутати. А перед тими, хто повернувся, слова попросив депутат Анатолій Горошко. У зв`язку з безнадійністю такої ситуації він запропонував продовжити роботу сесії наступного дня. Міський голова та решта депутатів з ним погодились. Отже, як кажуть, to be continued – продовження буде. Завтра, у суботній робочий день.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ