Кажуть, що у місті жити завжди дорожче, ніж в селищі. Адже в селі і овочі свої, і м’ясо домашнє. Але в місті вибір ширший, та і місць, де можна знайти улюблені смаколики, набагато більше.

Щоб розібратися в  цьому  питанні, ми вирішили провести дослідження та порівняти, де вечеря все ж вийде дорожче.

Для цього ми порівняли ціни на продукти харчування в м. Олександрія та в одному із селищ району – а саме в Новій Празі. За основу ми взяли типові продукти, які закуповують господарки в магазинах. Це: капуста, картопля, огірки, помідори, цибуля, крупа гречана, крупа ячна, вироби макаронні, хліб, цукор, яйця, масло вершкове, гомілки курчат-бройлерів.

Для початку, проаналізуємо цінову політику в місті. Якщо житель Олександрії захоче робити собі зранку салат на сніданок та вирішить купити по кілограму овочів, то це обійдеться йому приблизно в 49 грн, так як капуста коштує 2 грн 60 коп., огірки – 7 грн 50 коп., помідори – 24 грн 95 коп., цибуля – 7 грн 95 коп., картопля – 4 грн 95 коп (ціна за 1 кілограм). Що ж до жителів селища, то варто було б сподіватися, що полиці будуть повні овочами за доступною ціною. Але ситуація виявилась протилежною. В одному з найбільших магазинів Нової Праги лотки з помідорами та картоплею, за ціною 23 грн та 8 грн за кілограм відповідно, до вечора вже пустували, огірки при цьому коштують так само 7 грн 50 коп., капуста дорожча на 10 копійок – 2, 70, а цибуля – на 30 копійок, тобто 8, 25. Таким чином, для жителя селища овочі будуть коштувати в межах 50 грн. Тобто щодо овочів, різниці великої немає – навіть на гривню дорожче.

Читайте також:  Протягом вихідних днів поліція Кіровоградщини виявила 35 порушень карантинних обмежень

Щодо круп, макаронів, хлібу та цукру, то цінова політика тут дійсно на користь селища. В Новій Празі закупити такі продукти коштуватиме приблизно 70 грн. Крупа гречана при цьому коштує 31 грн 30 коп., крупа ячна – 5 грн 65 коп., вироби макаронні – 12 грн 90 коп., хліб – від 4 до 6 грн і цукор 15 грн 45 коп за кілограм. Містянин з цінами майже 40 грн (!) за кілограм гречки, 6 грн 20 коп за крупу ячну, 13 грн 95 коп. за макарони, від 5 до 9 грн за хлібину та 14 грн 15 коп за кілограм цукру витратить загалом більше 80 грн. Ну і щодо м’ясо-молочних виробів, то господарка з селища за 10 яєць віддасть 11 грн 55 коп., за масло – від 15 до 20 грн та за кілограм гомілок курячих 42 грн 45 коп – тобто приблизно 70 грн. Містянка ж витратить на 10 яєць 11 грн 80 коп, на масло – від 20 до 25 грн і на гомілки – 38 грн 55 коп., тобто на 4 грн менше від кілограма тих же гомілок за ціною в Новій Празі.

Читайте також:  З 1 грудня мешканці Кіровоградщини отримуватимуть допомогу по безробіттю у більшому розмірі

Таким чином, вона віддасть майже 75 грн. Отже, типовий споживацький кошик в місті буде складати 204 грн, а в селищі – 190 грн. І нехай селище виграє з різницею приблизно в 15 грн, вона є не такою вже й серйозною. За загальним рахунком ціни є приблизно однаковими, та і фірми – одними й тими ж. Тому можна сказати, що міф щодо жителів селища, які самі себе забезпечують «природніми» продуктами та не витрачають на них так багато коштів, як в місті – є лише загальним стереотипом ще радянського суспільства.

Читайте також:  Профнавчання – шлях до нової роботи: безробітним Кіровоградщини пропонують безкоштовно здобути понад 300 професій та напрямів підготовки

БЕЗ КОМЕНТАРІВ