Саме з такої позиції 7 липня проводилося засідання комісії з визначення розміру збитків Олександрійської міської ради, що стосуються зволікання землекористувачів в оформленні земельних ділянок під об’єктами нерухомого майна приватної власності.

Одним із запрошених на засідання комісії був генеральний директор ТОВ ЗПТУ «Віра-Сервіс Інтермаш», депутат Олександрійської міської ради від фракції «БПП» Солідарність» Михайло Сулятицький. Нагадаємо, що наразі серед останніх політичних подій в нашому місті однією з суперечливих є ситуація щодо сплати податків керівниками вищезазначеного підприємства, про що мер неодноразово, під час проведення пленарних засідань, на будь-яке звернення чи зауваження депутата апелював фразою «Заплати податки». Сьогодні міськрада докоряє Сулятицькому тим, що власник підприємства О. Кравченко не уклав з місцевою владою договір на оренду землі площею 28 гектарів. Тим самим міська влада вважає, що через втрачену вигоду для міста керівництво підприємства повинне виплатити 5,5 млн грн.

Однак цікавим є те, що багато років керманичів міста доля підприємства не цікавила взагалі. То чому ж саме зараз міська влада активно зацікавились ТОВ «Віра-Сервіс»?

За словами самого депутата, коли підприємство з 2008 по 2012 роки простоювало та не платилась ні орендна плата, ні зарплатня – втраченої вигоди міськрада не бачила. Коли ж підприємство почало працювати стабільно, ймовірно, в певних осіб з’явилися власні інтереси. Почали надходити звинувачення: то в незаконному продажі, то в неправильних кадастрових номерах.

Читайте також:  На Кіровоградщині ще 124 людини захворіли на коронавірус

Треба зазначити, що більш за все, не останню роль при цьому грає факт приналежності депутата до політичної сили, яка не погоджується з діями промерської влади, і як наслідок – тиск на Сулятицького як на депутата, апелюючи питанням землі не лише до нього, а й до громадськості, при цьому використовуючи популістські «загравання» з громадою, в якої наче б то крадуть гроші. Однак, чомусь такі дії мера більше схожі на відверте «пресування» депутата і до громади взагалі це не має ніякого відношення.

Поряд із цим під знаком питання стоїть і сама площа, яку закидають керівництву підприємства. 29 гектарів – це територія, яка включає землі, що не використовуються. Наразі йде оформлення документації щодо проекту земельної ділянки в об’ємі, яким по факту користуються. Із 63 об’єктів, які знаходяться на даній території, функціонує близько 20, так як частина була зруйнована ще до купівлі, а частина – взагалі не перспективна для користування.

«Коли завод стоїть –  труба холодна, то й ніхто туди не йде, а коли – задиміла – всі йдуть «нагріти руки» – прокоментував ситуацію Сулятицький. За його словами, за 3 роки роботи 30 млн грн. заборгованості по заробітній платі були виплачені, таким чином зберігши економічну стабільність близько в 250 сім’ях Олександрії. Підприємство «Віра-Сервіс» може бути візитною карткою Олександрії, а не способом показати свої амбіції. Але чому ж на це міськрада не звертає уваги, а ставить питання упущеної вигоди? І хто саме її упустив – громада чи, все ж таки, –  хтось особисто?

Читайте також:  Дату повного локдауну в Україні можуть перенести на початок наступного року

На захист позиції міської влади, традиційно, стала перший заступник мера, депутат від фракції «Опозиційного блоку» Людмила Давиденко. Як завжди, Людмила Вадимівна не скупилася на «промови». За її словами, підприємством не цікавились до 2013 року не тому, що воно ще не приносило такої вигоди, як зараз, а тому що Олександрійська міська рада в перший рік роботи відновленому підприємству надавала  пільги. В перший рік такого не було, так як міськрада дала час на укладання угод задля підвищення рентабельності фірми. І хоча для прикладу ніякі підприємства названо не було, не забула Давиденко зазначити цікавий факт – за орендне користування міськрада отримує в рік 13 мільйонів. Тому крім «гордості» за працююче підприємство, було б непогано мати його в своєму обліковому колі та приймати безпосередню участь в наслідках «успіху» «Віра-Сервіс».

Читайте також:  Понад 90 тисяч домогосподарств Кіровоградщини отримали субсидії на оплату комуналки

Також депутат «Опозиційного блоку», яка на засіданні активно доводила, що дії міськради не мають політичної основи, не змогла не зауважити, що в разі суду Сулятицький повинен розуміти, що він не тільки представник організації, а й депутат міської ради. Таким чином, в разі виграшу в суді він отримає поразку, так як, далі коментуємо: «Ви депутат Олександрійської міської ради – Ви місцева влада».

Нажаль висновок з цієї ситуації напрошується єдиний – подвійні стандарти, про які полюбляє досить часто на камери говорити перший заступник, дійсно присутні в місцевій політиці. Вміння «переводити стрілки» та звинувачувати конкретних підприємців в тому, що вони завдають олександрійській громаді збитків – в стилі посадовців міськради.

Тож наразі питання «Віра-Сервіс» залишається відкритим – чи дійсно це втрачена вигода для міста? Чи можливо, все ж таки втрачена, але не для міста, а для певних зацікавлених осіб? Адже складається враження, що такі дії влади – це неприхований спосіб тиску з боку провладних посадовців на «незгодних» з їх політикою.

З повагою до олександрійської громади!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ