«Яка формула Штайнмаєра, який мораторій на землю? Наша хата скраю!» – сказала «опобільшість» Олександрійської міської ради

497

З0 жовтня відбулася позачергова (75-а) сесія олександрійської міської ради, на порядок денний якої були внесені за переліком два, а фактично – три питання. І якщо перше з них – внесення поточних змін до місцевого цьогорічного бюджету, було звичним та цілком буденним, то два наступні викликали у депутатів гострі політичні дебати, які тривали понад годину, повідомляє «Голос Громади».

Мова йшла про два документи, внесені одним проектом рішення депутатом від ВО «Батьківщина» Євгеном Алімовим. Перший з них містив звернення Олександрійської міської ради до Президента України В.Зеленського та голови Верховної Ради Д.Разумкова стосовно так званої «формули Штайнмаєра».

«Враховуючи суспільний резонанс, викликаний підписанням тристоронньої контактної групи в Мінську документа, що розвиває т.з. формулу Штайнмаєра, рішуче застерігаємо від спроби використання даного документа, що може призвести до втрати Української державності та втрати територіальної цілісності країни» – такою преамбулою розпочиналося звернення. Далі за текстом воно закликало перших осіб держави не вводити в дію Закон про так званий особливий статус Донбасу без широкого обговорення в суспільстві, не проводити вибори на Донбасі доти, доки звідти не будуть виведені російські окупаційні війська і не буде відновлено повний контроль за східним кордоном України та не допускати відведення українських Збройних сил зі своїх укріплених позицій.

Здавалося б, нічого такого захмарного, незрозумілого чи нелогічного  – подібні звернення вже прийняли в Україні безліч місцевих і обласних рад. Але  Олександрійська міська рада не така, як всі: вона у нас – особлива, тому цей проект викликав у ній справжнє збурення. Перший заступник міського голови Людмила Давиденко передусім розкритикувала не лише проект рішення, а й самого його автора, нагадавши йому, що він за ці роки свого депутатства «отримав теплу посаду у міській раді, спокійно собі живе, народив дитину(?), а сам тим часом закликає інших продовжувати війну». Мовляв, ти не забувай, хлопче, хто тебе приютив і хто годує. А якщо тобі так нейметься, то йди сам і воюй і нічого тут колотити народ…. (Нагадаємо, Є.Алімов справді після виборів до міськради став працювати начальником відділу внутрішньої політики Олександрійської міськради – хто не знає, є там і ось така собі дуже корисна і цікава структура). Дісталося від Людмили Вадимівни й іншим депутатам, які за її словами, сидять на теплих посадах і закликають до війни: «ідіть самі і повоюйте, тим більше, що троє з вас (персоналії не називались – прим.авт.) вже пройшли медкомісію, але служити на схід не поспішають» – якщо коротко, таким був зміст тривалої промови Л.Давиденко.

Читайте також:  Що таке громадське місце і де потрібно носити маски - роз'яснення для мешканців Олександрії

У свою чергу, Олег Банковський (фракція «Опозиційний блок «За життя») сказав з трибуни: «Я намеренно перейду на русский язык в поддержку нашего государства…»  (в залі – здивований гамір, який заглушив слова, кого ж саме обранець, який досі, в увесь час свого депутатства розмовляв у міськраді виключно державною мовою, хоче наразі ось таким чином «поддержать в государстве»). Далі він сказав, що «удивлен, что в нашем миролюбивом городе вообще обсуждаются подобные моменты, которые в принципе не относятся к компетенции городского совета». (Трохи згодом відомий у місті волонтер АТО-ООС Олександр Рушковський у своєму коментарі зауважить: «Коли у 2014 році Олександрійська міська рада своєю депутатською більшістю від «Партії регіонів», що перейшла потім в опозиційний блок, зверталася до Януковича з вимогою розігнати і придушити Майдан, тоді це чомусь БУЛО В ЇЇ КОМПЕТЕНЦІЇ, а зараз захист інтересів держави – ні»).

До речі, депутат попередніх (кінця 90-х і початку 2000-х років) скликань О.Рушковський був присутнім у сесійній залі і з дозволу головуючого Степана Цапюка, висловив своє бачення і переконання бійців ЗСУ, з якими він постійно зустрічається на передовій (його син, військовий медик, також служить на сході). За словами О. Рушковського, військові, обстріли яких з боку терористів не припиняються ні на день, обурені рішенням про відведення збройних сил з підготовлених позицій кудись у безвість напередодні зими і вони вважають це нічим іншим, як зрадою національних інтересів. Державницькою зрадою сам волонтер вважає і позицію депутатів міської ради, які виступають проти звернення до керівництва України щодо недопущення відведення військ.

Цілком зрозумілі і аргументовані виступи на підтримку звернення і зазначених у ньому положень стосовно збереження територіальної цілісності країни та її державності висловили також депутати Михайло Сулятицький (фракція «Європейська солідарність») та Сергій Гриценко (фракція «Радикальна партія»). Вони у своїх промовах, посилаючись на думки активної громадськості, висловили глибоку стурбованість негативними внутрішньополітичними та економічними наслідками для країни в цілому і в тому числі – для громади міста, до яких призведе втілення так званої формули Штайнмаєра, відведення ЗСУ, федералізації, що фактично означатиме добровільну і злочинну здачу російському агресору навіть контрольованих державою територій України, не кажучи вже про окуповані ним населені пункти.

Читайте також:  На Кіровоградщині оголосили конкурс на здобуття щорічної премії ім.Якова Паученка

А от секретар міської ради Олена Богоявленська, котра, нагадаємо, на останніх місцевих виборах також прискакала на цю державну посаду на «білому коні» ВО «Батьківщини», теж отримавши таким чином «тепле крісло», різко розкритикувала звернення свого ж (щоправда, з недавніх пір тепер вже колишнього) однопартійця Алімова. Олена Миколаївна звинуватила колегу в тому, що він відстоює зовсім не позиції своєї «Батьківщини», а підігрує… партії «Свобода», яка, на думку Богоявленської, все це і «заколотила у мутній пляшечці» (вислів доповідачки) у нашому місті. Також секретар міськради, посилаючись на Конституцію України (бо згадування найголовнішого закону держави завжди звучить якнайпереконливіше), теж вважає, що справа міської ради – це займатись місцевими і повсякденними питаннями, а саме: місцевим бюджетом, землею тощо, а не перейматися Донбасом і державою. З її слів виходить, нічого лізти зі свинячим рилом у калашний ряд (тобто – у політику держави). Секретар міськради сказала, що взагалі не буде голосувати за це звернення, оскільки вважає його недоречним. (Така нелюбов до «Батьківщини» і її партійців колишнього адепта партії і голови міської організації Богоявленської пояснюється просто: якщо знову пригадати, порівняно недавно, у лютому цього року, ця сама міська організація «Батьківщини» виключила Олену Миколаївну, свого голову, з партійних рядів «за аморальні вчинки і нанесену шкоду авторитету партії » – це вбивче формулювання міститься у відповідному рішенні організації ВО «Батьківщина»).

Як показало подальше голосування, і ярих, і поміркованих прихильників одіозної «формули», що вже стала притчею во язицех, виявилося більше: повністю підтверджуючи свою спорідненість до генеалогічного коріння у Верховній Раді, вся фракція опоблоку «За життя» міської ради проголосувала проти вищезгаданого звернення до Президента і ВР (лише один депутат цього опоблоку О.Долгіх утримався). Всіх інших голосів на підтримку звернення не вистачило для прийняття позитивного рішення.

Читайте також:  З 1 грудня мешканці Кіровоградщини отримуватимуть допомогу по безробіттю у більшому розмірі

Аналогічна ситуація вийшла і з наступним зверненням міської ради до вищих осіб та органів держави стосовно продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель – цей проект рішення також був озвучений Є.Алімовим. Тільки розгляд даного проекту, на відміну від попереднього, зайняв лічені хвилини. Олена Богоявленська, вірна своїм принципам, знову… категорично відмовилася голосувати «за маніпулятивні рішення». Тут вже навіть міський голова Степан Цапюк, який весь час намагався тримати нейтралітет, не витримав: «Ти ж щойно сказала, що земля – це якраз наші повноваження?!» – здивовано запитав він у своєї «правої руки» (сміх в залі). Та Олена Миколаївна не була б сама собою, якби не викрутилася і з цієї ситуації: «Це наші повноваження, але я не буду голосувати за ті рішення, які вносяться, щоб сподобатися виборцям» (цей камінець, зрозуміло, знову був кинутий в «город»  «Батьківщині». Отож проект при 17-ти голосах «за» також не був прийнятий.

Ось так депутати міської ради, яка завжди вважала за можливе і потрібне звертатися до вищих державних органів з дуже різноманітних питань – стосовно делегованих повноважень, зменшення дотаційних фінансувань, підвищення ЖК-тарифів, пільгових перевезень пасажирів,  притягнення до відповідальності фіскальної служби та багато іншого(і навіть щодо того ж самого мораторію на продаж землі – у попередні роки), тут раптом зайняла ось таку цікаву позицію: нічого не знаємо, не наша це справа. Ну на те ж вона й особлива, наша така найкраща з усіх міських рада…

А також в ході сесії депутати без будь-яких зауважень скоригували поточний бюджет міста, зменшивши доходи за рахунок зменшення державної субвенції на дитячі будинки сімейного типу та збільшивши доходи для отримання субвенції на пільги і житлові субсидії, а також отримали субвенцію з Пантаївської селищної ради на ремонт ЗНЗ №16. На сесії було здійснено внутрішній перерозподіл коштів для виплати заробітної плати працівникам охорони здоров’я за жовтень 2019 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ