Для подолання енергетичної кризи, що була пов’язана з використанням блакитного палива в країні, з початком року в Олександрії швидкими темпами почали будуватися сучасні котельні, завдання яких полягало в зменшенні споживання природного газу та переходу на альтернативні види палива. Цим теплом в холодну пору року вже обігрівалися школярі декількох олександрійських шкіл та деякі бюджетні установи.

Здавалося б, що це непоганий варіант запобігання енергетичній кризі в нашому місті, адже використання твердого палива в рази економніше, аніж природний газ. Досить швидко міська влада знайшла й інвесторів, які зголосилися вкласти в цей проект будівництва та експлуатації котелень чималі кошти, одночасно запропонувавши бюджетним закладам більш низьку ціну на тепло, в порівнянні з комунальним підприємством «Теплокомуненерго». Для підприємства, яке виступило інвестором проекту будівництва котелень виконавчий комітет Олександрійської міської ради затвердив тариф, за яким освітні заклади зекономили б близько 1,2 млн. грн. за умови стабільної ціни від власника котелень. Так різниця на одну гігакалорію бюджетникам між постачальником тепла від комунального «Теплокомуненерго» та компанії-інвестора склала 100 грн. На перший погляд, досить вигідна пропозиція для економії коштів, адже тариф, який надає альтернативна котельня в рази нижчий. Проте згодом вартість теплової енергії для альтернативних котелень була встановлена на рівні тарифів КП «Теплокомуненерго».

Читайте також:  Завтра для мешканців с. Войнівка Олександрійського району буде тимчасово припинено подачу газу

Вже з 5 травня 2016 року НКРЕКП знизила тарифи на теплову енергію для бюджетних установ. Так тариф на тепло КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради згідно постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 782 наразі становить 1067,33 грн. за Гкал. А це означає, що відтепер тепло з сучасних котелень буде вже не таким і дешевим.

Читайте також:  На Кіровоградщині Файно маркет долучився до всеукраїнської кампанії #ПідтримуюЛікарів

Тож виникає закономірне питання щодо доцільності будівництва цих котелень та дійсності фактору економії коштів для нашого міста.

Поміркуймо, якщо центральне опалення від комунального постачальника «Теплокомуненерго» наразі дешевше, аніж тепло від новозбудованих котелень, то де ж тоді «альтернативна економія»? Можливо, міська влада прорахувалася в своїх розрахунках щодо реальної вигоди? Думаю зовсім  «НІ»! Складається враження, що з самого початку тарифна ставка на тепло була завищена, а проект під назвою «альтернативні дешеві котельні» як фактор значної економії коштів для Олександрії – це не що інше, як чергове лобіювання владою прихованих власних інтересів.

Читайте також:  Зарплата медикам від 23 до 12 тис. грн: видатки 2021 року майже в половину менші за необхідний кошторис

З повагою до олександрійської громади!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ