Нарешті одне з болючих питань нашого міста – проблема фінансування профтехосвіти – вирішене.

Вчора, 14 липня Кабінет Міністрів України розподілив 97,99 мільйонів гривень стабілізаційної дотації з держбюджету між бюджетами міст обласного значення на професійно-технічну освіту.

Треба сказати, що останнім часом питання фінансування олександрійських професійно-технічних закладів є чи не найсуперечливішою темою місцевої влади. Адже вирішення цієї проблеми так і залишається лише на словах олександрійських керманичів. Яскравим прикладом цього є остання сесія Олександрійської міської ради. Попри гучні заяви мера та його першого заступника щодо необхідності виділення коштів на профтехучилища задля запобігання виникнення заборгованості по зарплатні працівникам та стипендії студентам, при перерозподілі бюджету питання ПТУ чомусь взагалі не розглядалося. А от, для прикладу, на утримання газети «Вільне слово» було виділено з бюджету аж 75 тис. грн. Дещо незрозумілий підхід міської влади до визначення пріоритетності та важливості питань життєдіяльності Олександрії.

Читайте також:  Реєстрація новообраних депутатів 8-го скликання Олександрійської міськради (ФОТО)

Дивлячись на таку пасивність міських керманичів та розуміючи всю крайність і необхідність негайного вирішення питання щодо фінансування профтехзакладів нашого міста, після неодноразових звернень керівництва Кіровоградської ОДА до Кабміну Олександрія, все ж таки, отримала необхідні дотаційні кошти. На два заклади профтехосвіти – профліцей та ПТУ № 17 – було виділено 8,1 млн. грн.

Читайте також:  Готується черговий конкурс на призначення управителів «безхозних» олександрійських багатоповерхівок

Нагадаємо, що це не перша дотація нашому місту на напрям професійно-технічної освіти. Зважаючи на неспроможність міської влади утримувати два заклади професійно-технічної освіти через низькі доходи до загального місцевого бюджету, Олександрія вже отримувала в цьому році дотаційні кошти з держбюджету в розмірі 3,6 млн. грн.

Нажаль певна та незрозуміла вибірковість і пасивність місцевої влади у вирішенні проблем міста дається взнаки не лише в питаннях щодо професійно-технічної освіти. Така ж ситуація і з іншими важливими для міста питаннями. Для прикладу можна привести пільгові перевезення, на які виділяються кошти лише частково, що є сьогодні причиною обмеження кількості пільгових рейсів та відповідно – й графіку перевезень.

Читайте також:  За минулу добу у 14-ти олександрійців діагностували COVID-19

Тож зважаючи, що сьогодні держава відгукнулася на проблему щодо фінансування олександрійських ПТУ, можливо місцевій владі час звернути увагу і на інші важливі питання?

З повагою до олександрійської громади!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ