Побори з батьків у школах міста з мовчазної згоди чиновників продовжуватимуться

606

Сьогодні на розгляд чергової сесії Олександрійської міської ради депутат фракції «Солідарність» Іван Баранов вніс проект рішення, який у порядку денному отримав назву «Про врегулювання питань батьківської фінансової допомоги в діяльності закладів освіти міста».

Проект містив декілька цілком конкретних пунктів, котрі на рівні рішення найвищого органу самоврядування Олександрії могли б, на переконання його автора, навести лад у одвічній проблемі так званих «батьківських добровільних внесків», які батьки за вимогою керівників міських дитсадків і шкіл повинні регулярно здавати «живими» грошима на потреби цих закладів.

Але даний проект рішення не був підтриманий  депутатською більшістю. Як пояснив міський голова Степан Цапюк, у цьому рішенні немає потреби, оскільки вже є раніше підписане ним же розпорядження про заборону поборів з батьків дітей, які відвідують навчальні заклади. Крім того, за словами мера, такий законопроект взагалі не на часі, оскільки зараз у зв`язку з прийняттям нового Закону України про освіту урядом готуються ряд змін до відповідних освітніх нормативних актів, а тому може статись, що поспіхом прийняте рішення міської ради виявиться суперечливим законам України, ухваленим після цього. «І взагалі, проблеми поборів у нас у місті давно не існує: за весь час до мене надійшла всього одна така скарга від батьків», – оптимістично підсумував міський голова.

Читайте також:  На Кіровоградщині сталася ДТП: 2 людей загинуло

То невже й справді в Олександрії повністю зникло таке ганебне явище сьогодення, як батьківські «добровільно-примусові» внески? У депутата, на відміну від міського голови, зовсім інші дані:

«До мене, як до депутата, з подібними скаргами, у відчаю звертались не те що поодинокі люди, а десятки батьків! Переважно це зовсім молоді люди, які справді мають дуже низькі доходи і їх таким родинам з малолітніми дітьми не вистачає навіть на найнеобхідніше – на хліб і молоко. Та батьки «по рознарядці», визначеній адміністрацією школи чи дитсадка, зобов`язані ще й «ділитись» останніми грошима з навчальним закладом начебто на його господарські потреби. Отож такі побори, на жаль,  як існували, так і існують. І це дуже зручно чиновникам від міської освіти. Коли я, готуючись до сесії, намагався внести цей проект рішення до порядку денного, який спротив чинила мені місцева освітня чиновницька вертикаль! Ну а тут, на сесії, голосування за нього не відбулося, бо депутати так званої більшості вже зовсім по іншому міркують про інтереси виборців, отримавши свого часу ті чи інші преференції. Як кажуть, місце сидіння визначає свідомість.

Якщо ж тут кажуть про якісь можливі протиріччя даного проекту рішення з державними законами – їх не має і не може бути, оскільки при підготовці питання ми з колегами підходили до нього свідомо, з точки зору чинного законодавства і про освіту, і про запобігання корупції і ряду інших законів України», – поділився своїм баченням депутат Іван Баранов.

Читайте також:  Скандал і «неспортивна» поведінка міського голови на сесії міськради: що б це означало?

Якщо ж поглянути на внесений ним проект рішення, то він і справді не містить ніяких волюнтаристських чи сумнівних з точки зору закону положень: якщо говорити кількома словами, пропонувалося лише заборонити керівникам та працівникам комунальних освітніх закладів міста отримання грошових коштів у будь-якому вигляді, вимагати їх сплату згідно з якимись «саморобними» рахунками на ті чи інші потреби чи то безпосередньо з батьків, чи шляхом звернення до батьківських комітетів. А оскільки благодійність як така, законом не заборонена, то добровільні внески можна вносити лише на відповідні банківські рахунки навчального закладу з подальшим прозорим використанням коштів та суворою звітністю адміністрації навчальних закладів. Також управлінню освіти, молоді та спорту міської ради пропонувалося цим проектом рішення у даному контексті провести широку роз`яснювальну роботу серед батьків. Але, як бачимо, проекту рішення не судилося поки що бути втіленим у життя – чиновницький спротив виявився сильнішим.

Читайте також:  Статистика хворих на коронавірус на Кіровоградщині: нові випадки, смерть та одужання

БЕЗ КОМЕНТАРІВ