В селищі Нова Прага, що на Олександрійщині, рішенням селищної ради змінили назви вулиць та провулків, які не відповідали закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні й заборону пропаганди їхньої символіки» більш відомого, як Закон про декомунізацію.

Проте й нові, вже «декомунізовані» назви мають дещо цікаву особливість. Так, наприклад, можна виділити вулиці перейменовані за принципом назв зелених насаджень – «Виноградна», «Лозова», «Кленова», «Волошкова», «Вишнева». Деякі – за географічною ознакою: «Берегова», «Центральна», «Долинна», «Нагірна», «Польова», «Соборна».

Читайте також:  Про конкурс "Кращий благоустрій приватної садиби"

Нажаль, жодна з новообраних назв вулиць не відображає історичне минуле селища. Не увіковічнили й імена загиблих під час антитерористичної операції героїв з Нової Праги – Артема Пойду та Максима Озерова. І лишень невеличка вуличка отримала ім’я відомого місцевого історика та краєзнавця Федіра Плотніра, автора ряду книг про історичне минуле Нової Праги. Але ж саме з його книг можна було б почерпнути інформацію для повернення провулкам та вулицям селища докомуністичних назв.

Читайте також:  Приютівська громада відсвяткує свій день народження

З повагою до олександрійської громади!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ