Не дивлячись на те, що навчальний рік майже закінчився й 27-го травня пролунає останній дзвоник у школах міста, більшість школярів та їх батьки сьогодні намагаються вирішити одну з головних проблем. І це не проблема успішної здачі іспитів по закінченні навчального року. Ця проблема звучить по-іншому: де взяти гроші?

Про збір коштів на потреби школи знають усі, однак цю тему відкрито обговорювати не люблять ні батьки, ні вчителі. Про факти щодо «добровільної» здачі коштів на різні потреби школи розповіли батьки одного з учнів випускного класу ЗНЗ №6.

Так  на ремонт класу в цьому році кожен учень повинен здати кошти в сумі 180 грн. Зважаючи, що в класі навчається майже тридцять учнів, то загальна сума зібраних коштів становить трохи більше 5 тис. грн. Інша стаття витрат передбачає збір коштів на ремонт жіночого та чоловічого туалетів – по 100 грн. з кожного учня, тобто 50 грн. окремо на жіночий та 50 грн. окремо на чоловічий туалети. Окремим пунктом в представленому списку обов’язкових витрат прописані щомісячні внески в розмірі 20 грн. з особи. Ці кошти використовуються на закупівлю крейди та інших необхідних речей для класу.

Читайте також:  На Кіровоградщині сталася ДТП: 2 людей загинуло

Задача під умовною назвою «Де взяти гроші» в рази ускладнюється, якщо ваша дитина випускник, адже за таких умов перелік необхідних витрат множиться ще в декілька раз. Так на придбання підручників з державної підсумкової атестації батьки здали ще по 50 грн., на подарунок школі (класному керівникові) – 50  грн. та на квіти – 50 грн.

Читайте також:  Підтримуємо рівні можливості: на Кіровоградщині пройдуть заходи для громадян з інвалідністю

А от наступний пункт витрат самий цікавий: 50 грн. ­– на проведення екзаменів. Їх у випускному класі три. В цю суму входить: придбання ручки, мінеральної води та !!!годування екзаменаційної комісії!!!  «Ці гроші ми здаємо, адже розуміємо, що не здати ми їх не можемо. Звичайно, квіти та подарунок класному керівникові – це відповідна вдячність за турботу про наших дітей,  проте багато хто з батьків сьогодні просто не може надати такі кошти на ремонт класу та все інше, необхідне школі. І це ще неповний перелік витрат, а лише основні моменти» – ділиться мама випускника.

Читайте також:  За останню добу на Кіровоградщині виявили 118 нових хворих на коронавірус

Звичайно, допомога батьків школі необхідна, адже сьогодні держава неспроможна повноцінно забезпечити потреби навчальних закладів. Проте питання, яке мимоволі виникло після розповіді цих батьків, наводить на роздуми: наскільки, все ж таки, ці внески є добровільними, та що робити тим батькам, які не в змозі надати школі такий «спонсорський» внесок, як ремонт класу, туалету та годування екзаменаційної комісії?

З повагою до олександрійської громади!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ