Стукайте і вам відчинять? Олександрійські депутати «постукали» до Президента

187

На останній позачерговій (78-й) сесії Олександрійської міської ради депутати вирішили звернутися до Президента України щодо недопущення безконтрольного підвищення ЖК-тарифів та з пропозицією проведення аудиту підприємств-монополістів, повідомляє «Голос Громади».

Запропонований проект рішення зі зверненням до глави держави «Про скасування законодавчих норм, які обмежують права споживачів, та про проведення аудиту діяльності підприємств – монополістів» був проголосований більшістю присутніх на засіданні. Далі – текст ухваленого документа.

«Шановний пане Президент!

Олександрійська міська рада Кіровоградської області звертається до Вас за вирішенням проблемних питань, які стосуються підвищення цін та тарифів на комунальні послуги як у м. Олександрії, так і в цілому по Україні.

До Олександрійської міської ради упродовж останніх років постійно надходять звернення від представників громадськості щодо необґрунтованого (наміру) підняття цін (тарифів) підприємствами – монополістами, які здійснюють свою діяльність в енергетично-комунальній сфері міста.

Зокрема, це стосується підприємств (ОКВП «Дніпро-Кіровоград», ПрАТ «Кіровоградобленерго», ТОВ «Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія», ВАТ «Кіровоградгаз», ДП «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз»), які надають послуги з постачання електроенергії, природного газу, водопостачання та водовідведення.

Читайте також:  Дискусія олександрійок на тему гендерної рівності вийшла жвавою і конструктивною

Спираючись на виконання вимог законів України («Про житлово-комунальні послуги», «Про ринок електричної енергії», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про ринок природного газу») та зміни в чинному законодавстві, що стосуються регулювання відносин у житлово-комунальній сфері, зазначені вище підприємства почали повідомляти про наміри щодо підняття цін (тарифів) на послуги, які ними надаються.

У свою чергу, витрати цих енергопостачальних підприємств, що включаються до собівартості тарифів, в окремих випадках є необґрунтовано завищеними, що неодноразово виявлялося у ході перевірки органами місцевого самоврядування матеріалів та розрахунків  тарифів на комунальні послуги.

Що стосується комунальних підприємств теплоенергетики, то виконавчі комітети міських рад змушені розглядати та приймати рішення про підвищення тарифів на теплову енергію у зв’язку із збільшенням вартості природного газу та електроенергії, які в собівартості витрат таких підприємств мають значну питому вагу – до 84% . На сьогоднішній день тарифи на електроенергію та природний газу встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України. Тому, фактично Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України, і є головним регулятором вказаних тарифів.

Читайте також:  Цілий будинок своїх абонентів втратить олександрійське «Теплокомуненерго»

Крім того, представники громадськості м. Олександрії стурбовані недосконалістю законодавчих норм, що стосуються укладання споживачами договорів з постачальниками  відповідних послуг.

Зазначені угоди в основному спрямовані на захист інтересів та збільшення прибутку виробників комунальних послуг (введення додаткових абонплат, штрафів, пень, відключення (обмеження постачання) послуг тощо). А права побутових споживачів у таких угодах фактично не враховані. Тому, побутовий споживач за таких умов фактично не має вибору і залишається незахищеним перед будь-яким підвищення цін (тарифів) монополістами.

Відповідно до ст. 102 Конституції України та з метою запобігання необґрунтованому підвищенню цін (тарифів) на комунальні послуги та захисту найбільш вразливих верств населення просимо Вас як гаранта прав і свобод людини і громадянина дати відповідні доручення:

  • про проведення комплексного незалежного публічного аудиту діяльності підприємств – монополістів, які надають свої послуги в житлово-комунальній сфері Кіровоградської області (ОКВП «Дніпро-Кіровоград», ПрАТ «Кіровоградобленерго», ТОВ «Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія», ВАТ «Кіровоградгаз», ДП «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз»);
  • про внесення змін до законів України та інших нормативно-правових актів, якими регулюються відносини в енергетично-комунальній сфері, з метою вилучення дискримінаційних норм, які обмежують права та законні інтереси споживачів;
  • про внесення змін до законів України та постанов Кабінету Міністрів України, які регулюють діяльність ринків: енергоресурсів (природного газу, теплової енергії, електроенергії, водопостачання та водовідведення), оптовиків – постачальників нафтопродуктів, продуктів харчування, лікарських засобів, з метою встановлення граничних рівнів цін (тарифів) на вказані послуги та захисту прав споживачів.
Читайте також:  Понад сто першачків сядуть за нові одномісні парти у Приютівській громаді

Міський голова                          Степан ЦАПЮК

Секретар міської ради               Олена БОГОЯВЛЕНСЬКА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ