Таке складне зменшення тарифу на централізоване тепло в Олександрії все ж відбулося

647

Виконком Олександрійської міської ради знизив тариф на централізоване теплопостачання для населення на 18 відсотків, повідомляє «Голос Громади».

Для вирішення цього питання, яке вже не перший день широко обговорюється в олександрійському суспільстві на різних його рівнях,  сьогодні, 17 січня, було спеціально скликане позачергове засідання виконавчого комітету міськради. Про предмет обговорення присутніх попередньо поінформувала перший заступник міського голови Людмила Давиденко, зазначивши зокрема, що 24 грудня минулого року Кабінет міністрів України ухвалив постанову №1082, якою рекомендував місцевим теплогенеруючим підприємствам знизити їхні тарифи на 30% у зв`язку зі зниженням ціни на природний газ, як складової тарифу на теплопостачання. Віце-мер при цьому зазначила: оскільки діючий досі тариф олександрійського КП «Теплокомуненерго» не змінювався з 2018 року (1712,20 грн за 1Гкал.), а тим часом інші його складові дорожчали (транспортування газу на 32%, водопостачання – на 26%, мінімальна заробітна плата – на 27%, електроенергія – на 7%), що ніяк не враховується у формулі перерахунку тарифу, запропонованій Кабміном, то підприємство ТКЕ після рекомендованого урядом 30-відсоткового зниження тарифу нестиме значні збитки. У зв`язку з цим вдалося вийти на більш-менш прийнятну величину зменшення тарифу у 18 відсотків і воно все одно завдасть «Теплокомуненерго» 4 мільйони гривень збитків за сезон. Отож міська влада і дирекція ТКЕ врешті зійшлися на тому, що цей 4-мільйонний «мінус» буде компенсований підприємству з міського бюджету, де за підсумками минулого року набрався вільний лишок у 5 мільйонів (втім, таку «арифметику», пов`язану з міським бюджетом, ще належатиме затвердити депутатам на найближчій сесії міської ради).

Читайте також:  На міст біля Нової Праги, з якого падають у річку автомобілі, звернула увагу обласна влада

На засіданні виконкому зі своєю  інформацією виступила також директор комунального підприємства «Теплокомуненерго» Алла Грибачова.  Вона надала присутнім відповідь на декілька практичних запитань стосовно даного зниження тарифу. Зокрема: нарахування за грудень проводиться згідно діючих тарифів і потім робиться перерахунок на суму, визначену за формулами згаданої постанови №1082  (у нашому випадку це 18 відсотків і вони стосуються лише населення, а не всіх інших споживачів).

Читайте також:  Приютівська громада відсвяткує свій день народження

«Ми протягом декількох днів зробимо такі перерахування по кожній квартирі. Наведу приклади: ми вже порахували, що мешканці однокімнатної квартири площею 31,3 м2  за грудень  сплатять на 230 гривень 65 коп. менше, ніж було нараховано;  двокімнатної  (48 м2)  –  на 353 гривень, трикімнатної (64,5 м2)  –  на 475 грн 31 коп. менше. У всіх будинках ми розмістимо відомості, де буде вказано три графи: «нараховано», «сума перерахунку» і «до сплати». Ті мешканці, які вже сплатили за  грудень, у наступному місяці можуть врахувати зниження вартості і сплатити меншу суму.

Відомо, що мешканців міста також хвилює питання, чи вплине даний перерахунок вартості тепла на розмір субсидій. У згаданій постанові уряду №1082 чітко вказано, що дані перерахунки не впливають на розмір призначених субсидій.  Тому відомості про перерахування субсидій до управління праці і соцзахисту населення ми надавати не будемо», – сказала керівник.

Читайте також:  А що з бюджетом Олександрійської громади? (підсумок півріччя)

Зазначимо, мова поки що йшла про зниження вартості централізованого тепла лише за грудень. А от який вигляд це матиме у наступні опалювальні місяці, пророкувати не береться ніхто, хоча постанова й передбачає здійснення перерахунків протягом всього опалювального сезону 2019-2020:

«Кожного місяця у нас нова ціна на газ. Але у даному випадку, що стосується січня-березня, у нас є ціна НАК «Нафтогаз», прописана в договорах  і вона збільшена – порядку 8 тисяч за 1 м3, тому перерахунок буде вже в іншому розмірі. Також хочу сказати, що у 2 рази збільшилась вартість розподілу газу, як складової тарифу на тепло. Через це говорити, якою буде ціна у наступних місяцях, поки ми не отримали підписаних договорів з НАК «Нафтогаз» та вартості по розподілу, зарано», – попередила директор ТКЕ А.Грибачова.

Отже, підсумок: виконком одноголосно ухвалив рішення про зменшення вартості 1 Гкал для населення у грудні з чинних досі 1720,20 грн до 1404,004 грн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ