Сьогодні, 21 квітня, матері та дружини учасників АТО з села Цибулеве (Знам’янський район) приїхали на прийом до т.в.о. очільника Головного управління Держгеокадастру області Андрія Піньковського.

Уже другий рік 10 учасників АТО з цього села не можуть отримати свої законні земельні ділянки.

Як розповідають мешканці Цибулевого, з кінця 2014-го року їх “футболять” з кабінету в кабінет. Спочатку, у відповідь на їх заяви про отримання законних 2 га землі, їм сказали, що можуть виділити лише 1 га, але і в цьому їм було відмовлено. І все ж таки, після протестів учасників АТО, які сколихнули Кіровоград, справи начебто почали рухатись.

Частина АТОвців отримали дозволи на розробку проектної документації на 1 гаа, а другий гектар, за порадою тодішнього очільника Держгеокадастру Вадима Чувпила, вирішили оформлювати на родича військового. Проте, родичі в результаті, отримали відмову, а Чувпило порадив їм судитися.

Читайте також:  Що чекає на пенсіонерів Кіровоградщини у 2021 році?

Про зустріч із новим т.в.о. очільника Головного управління Держгеокадастру області Андрієм Піньковським домовлялися декілька разів, і навіть приїздили.

«Новий очільник Держгеокадастру нас не приймав, але після того, як ми тут трохи пошуміли, вислухав нас. Андрій Піньковський пообіцяв, що займеться нашим питанням, і у вівторок перетелефонує, але не перетелефонував. Після цього ми змушені були запросити пресу», – розповідає депутат Цибулівської сільради, мати військовослужбовця Валентина Махиня.

«Я переписую заяви вже декілька разів, але постійно приходять відмови. Ніяк не можу вибити свою законну землю», – розповідає демобілізований війсковослужбовець 57-ої ОМПБ Костянтин Назарчук.

Читайте також:  На Кіровоградщині аферисти від імені податківців вимагають гроші: будьте обачні

При цьому, як запевнила голова Цибулівської сільради Людмила Таранець, земля для АТОвців у селі є.

«Ми сьогодні звідси не поїдемо, поки не почнемо отримувати на руки документи», – заявили обурені мешканці Цибулевого.

Вони наполягають на тому, що мають право отримати 2 га, а не 1.

Андрій Піньковський, запросивши людей до себе повідомив, що механізм вирішення цього питання їм відомий. Більш того, за його словами, по трьом АТОвцям з Цибулевого вже внесли зміни у дозвіл на розробку проекту землеустрою на 2 га, і документи вже можуть забрати.

«По іншим семи учасникам АТО, ми пропонуємо вам написати сьогодні ж заяви на скасування попереднього наказу. Після скасування цих наказів ми внесемо зміни в документацію, що дозволить розпочати процес розробки проекту землеустрою на 2 га», – розповів селянам Піньковський.

Читайте також:  На Кіровоградщині 435 учасників АТО (ООС) мають статус безробітного

Чому раніше замість 2 га видавались дозволи лише на 1 га, Андрій Піньковський пояснити не може, адже це не була його компетенція. «Наразі я можу лише розповісти, як вирішити вашу справу позитивно», – сказав він.

Після зустрічі з очільником Держгеокадастру представники трьох АТОвців дійсно отримали на руки накази на розроблення проекту землеустрою на 2 га. Решта ж написали заяви на внесення змін у накази.

За матеріалами сайту Перша Електронна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ