СБУ блокувала діяльність сall-центрів, які надавали комерційні послуги компаніям (Кіровоградщина)

170

Кіберфахівці Служби безпеки України припинили діяльність мережі call-центрів у Кропивницькому і Кривому Розі. Організатори надавали віддалені послуги комерційним структурам, офіційно зареєстрованим у країні-агресорі та ТОТ АР Крим, у тому числі санкційній компанії «Яндекс».

Оперативники спецслужби також встановили, що оператори call-центрів збирали інформацію про персональні дані, реквізити платіжних карток та засоби доступу до банківських рахунків, електронних грошей і електронних платіжних систем своїх українських клієнтів. Перевіряється інформація про передачу бази даних замовникам з країни-агресора.

Читайте також:  Дискусія олександрійок на тему гендерної рівності вийшла жвавою і конструктивною

Співробітники СБ України задокументували, що call-центри не були зареєстровані в Україні як суб’єкти господарської діяльності. У такий спосіб вони ухилялися від сплати податків і обов’язкових платежів до держбюджету.

Організатори залучали до роботи до 150 операторів, які працювали у дві зміни.

У ході обшуків в офісних приміщеннях call-центрів правоохоронці вилучили:

понад 100 магнітних носіїв інформації;
120 персональних комп’ютерів з програмним забезпеченням російської компанії «Яндекс»;
4 сервери;
документальні матеріали, свідоцтва та ліцензії, видані фіскальними органами РФ.
Одному з організаторів роботи call-центрів повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 200 Кримінального кодексу України та обрано запобіжний захід.

Читайте також:  Олександрійський виконком розгляне питання встановлення двох меморіальних дошок

Триває досудове слідство.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводило Управління СБУ в Кіровоградській області спільно зі слідчими Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області за процесуального керівництва Кропивницької окружної.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ