27 лютого під час прес-конференції лідер фракції «Солідарність» в Олександрійській міській раді Андрій Коломійцев пояснив позицію депутатів, які відмовилися приймати участь в сесії.

Прим.: нагадаємо, що 26 лютого політичні сили демократичної більшості залишили сесійну залу, озвучивши свої заяви щодо неможливості приймати участь у пленарному засіданні до тих пір, поки міський голова не внесе на розгляд сесії питання регламенту та нового складу виконкому, попередньо погодивши кандидатури з депутатами.

 «Сьогодні, як ви бачите, між міським головою та депутатами від демократичних сил існує непорозуміння в питаннях, що стосуються обрання нового складу виконавчого комітету. Вчора на восьмій сесії більшість депутатів заявили про свою відмову приймати участь у пленарних засіданнях, допоки їм будуть заважати виконувати свої депутатські обов’язки та не будуть дослухатися до їх думки. Ще в грудні 2015 року міська рада заявила, що має бажання змінити склад виконкому, намагаючись створити таку владу в місті, якій би довіряли» – прокоментував Андрій Коломійцев.

Протистояння між міським головою Степаном Цапюком та депутатською більшістю виникло та продовжується й до сьогодні у зв’язку з тим, що мер не бажає поступатися депутатам у питаннях обрання та затвердження нового складу виконкому, пропонуючи залишити на посадах своїх заступників. Однак таке рішення міського голови більшість не підтримує, адже вважає, що сьогодні в місті Олександрії влада повинна повністю оновитися, а діючий на сьогодні виконавчий комітет був обраний депутатами попереднього скликання і тому не викликає довіри.

Читайте також:  На особистому прийомі люди поцікавилися питанням відключення від централізованої тепломережі

«Ми запропонували міському голові проект рішення щодо кандидатур нового складу виконкому, натомість отримали судовий позов про перевищення депутатських повноважень» – зазначив лідер «Солідарності».

Прим.: нагадаємо, що міський голова Степан Цапюк подав позов до суду за перевищення Андрієм Коломійцевим своїх депутатських повноважень, однак суд так і не відбувся, бо позивач Цапюк С.К. подав клопотання з проханням свій позов залишити без розгляду.

Лідер фракції розповів про систематичні зриви пленарних засідань та  перекручування інформації з боку заступників міського голови та самого мера. Так, Андрій Коломійцев обурюється, що в деяких ЗМІ прозвучала інформація з вуст міського голови про те, що саме Цапюк С.К. став ініціатором збільшення вартості на харчування дітей в школі від 4-х до 6,5 грн. Коломійцев пояснив, що насправді це було рішення більшості депутатів міської ради, яке міський голова подав як своє. Крім цього депутат згадав і про останній виступ першого заступника міського голови Людмили Давиденко перед мітингувальниками, яка запевнила пенсіонерів, що питання пільгового проїзду повинно було розглядатися на 8-й сесій, а в зв’язку з тим, що депутати в своїй більшості залишили сесійну залу, це виявилося неможливим. Однак в переліку питань порядку денного 8-ї сесії Олександрійської міської ради жодного слова не було про пільгові перевезення. Такими діями мер та його заступники намагаються в будь-що поставити під сумнів репутацію та здатність більшості депутатів виконувати, покладені на них, повноваження.

Читайте також:  Понад сто першачків сядуть за нові одномісні парти у Приютівській громаді

Коломійцев наголошує – «Ми не збираємося сьогодні гальмувати роботу міської ради, а навпаки намагаємося створити умови для повноцінної роботи. Дві третини від депутатського складу вбачають роботу виконкому по-іншому, ніж таку, яка сьогодні є. А те, що зараз відбувається – саботаж».

Крім цього, лідер «Солідарності» прокоментував заяву міського голови стосовно об’єднання Олександрії з районом: – «Степан Кирилович постійно акцентує увагу на бажанні обласної влади об’єднати місто з районом. Я не знаю, чи бажає Олександрія приєднати до себе території сіл, однак з впевненістю можу сказати, що села проти такого приєднання. Адже вони бачать, що сьогодні в місті відбувається безлад. Сільські жителі просто бояться об’єднуватися. Проте хочу додати – зараз триває процес децентралізації і нам, все ж таки, в майбутньому доведеться формувати громади. Якщо ми самі цього не зробимо, то змушені будемо використати  модель, яку надасть КабМін.».

На питання журналістів, до якого часу більшість відмовилася приймати участь у пленарних засіданнях і перспективу відставки міського голови, Андрій Коломійцев відповів, що в разі необхідності вирішення надважливих та першочергових для життєдіяльності міста питань, депутати повернуться до сесійної зали. А що стосується відставки мера – «Це досить складна та довготривала процедура і ми не хотіли б, все ж таки, йти на такий радикальний крок, бо для олександрійців це не буде кращим» – додав депутат.

Читайте також:  В Олександрії Центр вакцинації працюватиме щодня

На останок запитали про головне – чи можливо залишити на посаді першого заступника міського голови Людмилу Давиденко?

«Сьогодні ми бачимо, що політичне життя в нашому місті обертається навколо однієї особи. Ми не змінили нашого відношення до виконкому та першого заступника, бо вважаємо, що такі посади повинні обіймати люди з незаплямованою, в політичних та корупційних скандалах, репутацією» – закінчив лідер «Солідарності».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ