Олександрійська 78-а сесія: «пантаївський синдром» спричинив «бурю в склянці води»

739

Сьогодні, 29 листопада відбулася позачергова (78-а) сесія Олександрійської міської ради, на якій серед іншого було ухвалено непросте рішення стосовно територіальної громади селища Пантаївки, повідомляє «Голос Громади».

На порядок денний сесії було внесено два питання: 1.Про звернення депутатів Олександрійської міської ради; 2.Про план підготовки регуляторних актів міською радою на 2020 рік.

Перше питання, у свою чергу, поділялося на два підпункти, один з яких стосувався звернення депутатів міської ради до Президента України про скасування законодавчих норм, які обмежують права споживачів, та про проведення комплексного незалежного публічного аудиту діяльності підприємств – монополістів енергетично-комунальної сфери, оптовиків – постачальників нафтопродуктів, продуктів харчування, лікарських засобів, що здійснюють свою діяльність на території Кіровоградської області.

А друга частина питання пропонувала депутатам звернутися до Пантаївської селищної ради, аби вони скасували своє порівняно недавнє рішення щодо виходу зі складу Олександрійської міської ради та утворення на основі Пантаївки нового об`єднання територіальних громад (про всі подробиці намірів і дій пантаївців та ставлення керівних осіб міської ради щодо цього вже двічі розповідав «Голос Громади»). Нагадаємо лише, що такі радикальні дії пантаївської селищної ради та її голови Ігоря Бульби  були вкрай негативно оцінені першими особами олександрійського «істеблішменту» та заслужили ряд таких епітетів, як «містечковий сепаратизм», авантюра», «угода чиїмось інтересам» та їм подібних.

Зокрема останній приклад: лише на вчорашньому засіданні виконкому міський голова Степан Цапюк  мало не цілих 15 хвилин приділив промові, у якій різко розкритикував наміри Пантаївки від`єднатися від Олександрії. Аргументи були ті ж, що й тижнем раніше на виконкомі озвучила перший заступник мера Людмила Давиденко: Пантаївка – глибоко дотаційне селище; бюджет якого складає трохи більше 20-ти мільйонів гривень, але власних надходжень воно має лише (округлено) 4 мільйони, а левову частку дефіциту покриває бюджет Олександрії (називались суми в 14-15 мільйонів). Отож мовляв, без допомоги Олександрії інфраструктура селища просто загине і міській владі дуже шкода громаду селища, яка від цього постраждає. Наступний докір, закинутий селищному голові:  під час проведення громадських обговорень та інших оргзаходів з цієї реформації на них не були запрошені представники міської влади. Більше того, пантаївська селищна рада своїми діями, мовляв, створила прецедент і ось вже й селище Олександрійське, яке за висловом міського голови, взагалі злиденне, але теж за прикладом Пантаївки хоче від`єднатися від міста та примкнути до Новопразького ОТГ…

Читайте також:  Українська письменниця зустрінеться з олександрійськими читачами

І саме вчора на виконкомі міський голова й дав розпорядження терміново скликати позачергову сесію міськради, щоб «розрулити»  містечкову «політичну кризу».

Як не важко тепер здогадатись, саме це питання – що ж робити з «колоніальною» пантаївкою, яка так прагне незалежності від олександрійської «метрополії» – й було головним на сесії і саме воно стало великим та незручним каменем спотикання. Виступів і різних висловлених думок депутатів було багато, дебати тривали  биту годину. На сесії був присутній і пантаївський голова І.Бульба. Але він непорушно зберігав олімпійський спокій, до мікрофона не рвався і в суперечки не встрявав. Здавалося, він так і просидить мовчки з виглядом: мовляв, ви собі говоріть, що хочете, але нами справу вже зроблено. Та потім все ж ненадовго вийшов на трибуну. Голова Бульба говорив не багато –  загалом лише навів свої аргументи стосовно економіки майбутнього ОТГ: на його переконання і підрахунки виходило, що дотаційне селище у складі ОТГ буде отримувати ті ж самі 20 мільйонів надходжень, що й отримувала Пантаївка у складі Олександрії а отже, спроможеться утримувати власну інфраструктуру. Цим він, звісно, нікого не переконав і дебати розгорілися з новою силою. Коли полеміка вже почала заходити у глухий кут, депутат від фракції «Європейська солідарність» Віталій Заріцький запропонував зробити 5-хвилинну перерву, аби депутати обговорили це проблемне питання між собою пофракційно. Міський голова з полегшенням на це погодився.

Читайте також:  Олександрія почала готуватися до Дня Незалежності

І перерва допомогла. Відразу після неї на голосування було внесено без поправок проект рішення, який переважною більшістю голосів і був схвалений. Отже, зміст його такий.

МІСЬКА РАДА ВИРІШИЛА:

  1. Звернутися до Пантаївської селищної ради щодо прийняття рішення про визнання таким, що втратило чинність рішення Пантаївської селищної ради «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представника до складу спільної робочої групи» від 03.10.2019 № 266.

2.Рекомендувати: 2.1. Пантаївській селищній раді затвердити Порядок громадського обговорення питання надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад;

2.2. Пантаївському селищному голові Бульбі І.В. організувати проведення громадського обговорення питання надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад у Порядку, затвердженому рішенням Пантаївської селищної ради.

  1. За результатами проведення громадського обговорення питання надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад Пантаївському селищному голові Бульбі І.В. внести на розгляд Пантаївської селищної ради відповідний проект рішення.
Читайте також:  Плюс сім хворих на COVID-19

Чому було прийнято саме таке рішення, ми попросили прокоментувати голову фракції «ЄС» Віталія Заріцького:

«На моє особисте і моїх колег по фракції переконання Пантаївка повинна б залишитися у складі Олександрійської міської ради, оскільки це все-таки гарантія утримання селища, розвиток інфраструктури її громади, благоустрій тощо. Та й сам І.Бульба і раніше. і щойно з трибуни визнавав, що в усі роки Пантаївці було економічно вигідно перебувати у складі Олександрії. Але ми розуміємо, що в країні йдуть процеси реформування державного устрою, децентралізація місцевого самоврядування і від цього нікуди не подінешся. Отож цим рішенням, яке фактично не заперечує ці процеси, ми надали додатковий шанс громаді селища для ретельнішого вивчення своїх економічних можливостей, час, щоб ще раз зважити всі за і проти і після цього вже остаточно вирішувати свою подальшу долю. Наших депутатів міської ради я теж розумію: питання було дуже складне і суперечливе, їм не байдужа доля людей, які довірили нам владу. Адже  народні обранці міськради відчувають відповідальність за своїх виборців, вони переймаються тим, аби громада селища не опинилася потім на узбіччі…» – сказав В.Заріцький.

Щодо двох інших питань порядку денного – вони були проголосовані за лічені хвилини, після чого сесія закінчила свою роботу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ