Виборцям Анатолія Кузьменка є що пригадати

2529

Майже добігла кінця депутатська каденція Верховної ради восьмого скликання. Зазвичай на черговому фініші делегованих народних повноважень втомлені, а нерідко – і розчаровані, люди вже мало згадують про своїх попередніх обранців, також не надто замислюючись над зробленими ними (або лише обіцяними у передвиборчих програмах) справами. Так вже у нас повелося (будемо відвертими самі з собою!), що пам`ять електорату переважно – куца, як заячий хвіст. Народне забуття дуже швидко поглинає навіть тих нардепів, хто протягом каденції не вилазив зі столичних телеекранів та радіоефіру, не гребував гучними та скандальними демаршами у парламентській залі, з усіх сил намагаючись саме цим, а не корисною діяльністю, привернути до себе суспільну увагу та завоювати дешевий авторитет…

І все ж винятки бувають і тут. Мова про депутата від БПП «Солідарність» VIII скликання Верховної Ради України Анатолія Кузьменка. Запитайте будь-кого з олександрійців (не лише тих, хто голосував за нього у 2014 році !), чи знають вони цю особистість – відповідь буде передбачуваною. Тому не випадково люди не перестають дякувати йому за сумлінно виконану роботу протягом  п`яти минулих років.

Справді, все сказане на початку – це не про нього. Анатолій Іванович зовсім не намагався, як багато інших, красуватися у політичних ток-шоу чи взагалі якось «піаритися» у столичних ЗМІ – він у цей час просто тихо, без галасу, але послідовно і безперервно працював для свого 103-го округу та взагалі для держави. Але хто знайомий з нардепом, підтвердить: розповідати про свою роботу він не надто охочий, тому «Голос Громади» на прохання вдячних виборців та у день народження Анатолія Івановича спробував зробити власну невелику ретроспективу деяких минулих подій зі слів «очевидців».

Читайте також:  На Кіровоградщині сталася ДТП: 2 людей загинуло

Однією з найпомітніших, зокрема для олександрійців, подій стало проведення ремонтних робіт вулиці 6-го Грудня. Так ще у 2017 році за сприяння народних депутатів  Анатолія Кузьменка та Костянтина Яриніча за програмою “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій” на ремонтування дорожнього покриття по вулиці 6-го Грудня було виділено 10 млн. грн. Цього довго чекали, проте, як кажуть у народі: сказав-зробив. Тож сьогодні, дякуючи нашому депутату, маємо змогу їздити відремонтованою дорогою. Доклав своєї “господарської” руки Анатолій Іванович і до об’їзної дороги, яку також завдяки сприянню народного депутата стало можливим  капітально відремонтувати.

Архівне фото

Того ж року Анатолій Кузьменко направив до Міністерства внутрішніх справ та до Національної поліції України депутатські запити щодо включення до Плану основних заходів Національної поліції на 2018 рік створення підрозділу патрульної поліції у місті Олександрії Кіровоградської області.

Від самого початку депутатської роботи А.Кузьменка освітня галузь округу була в полі його уваги. З повідомлень ЗМІ тих часів: «Між школами Олександрії в залежності від кількості учнів були розподілені 169 одиниць комп’ютерної техніки, а садочки отримали 21 мультимедійний комплекс, що складається з ноутбуку, мультимедійної дошки та проектору. Кошти в розмірі 2,4 млн. грн. на придбання техніки були виділені з державного бюджету за сприяння Анатолія Кузьменка»; «З державного бюджету за сприяння Анатолія Кузьменка було виділено кошти в сумі 800 тис. грн. Директори шкіл Олександрійського району отримали сертифікати на парти, стільці, дошки, проектори, комп’ютери, холодильники та інші речі»; «Анатолій Кузьменко подякував аудиторії Олександрійського коледжу культури та мистецтв за приємне та змістовне спілкування і вручив навчальному закладу сучасне обладнання – мультимедійну дошку для потреб навчального процесу».

Читайте також:  Олександрієць організував наркобізнес у виправній колонії Кіровоградщини

Медицина: обладнання олександрійського онкологічного диспансеру гостро потребувало оновлення. Новий наркозно-дихальний апарат був придбаний за кошти у сумі 750 тис грн, виділені з держбюджету за сприяння депутата. Завдяки його ж зусиллям стало можливим придбання дороговартісного багатофункціонального хірургічного столу також для цього закладу.

Депутат допомагав відродженню територій, постраждалих внаслідок російської агресії на сході України: за його сприяння жителям м. Авдіївки неодноразово направлялася гуманітарна допомога у вигляді дизельного пального, побутового палива та продуктів харчування. Активно допомагав Анатолій Кузьменко і армії, зокрема – місцевій військовій частині 2269, за що був нагороджений медаллю за співпрацю з Національною гвардією.

Перелічувати можна довго: завдяки наполегливості Анатолія Кузьменка у раціональному розподілу коштів держбюджету на соціально-економічний розвиток округів були виконані ремонти покрівель лікарні у Приютівській  ОТГ, Цукрозаводського і Головківського НВК. Для потреб цієї ж громади придбано грейдер. І з останніх його здобутків – у с. Войнівці будується приміщення ЦНАП.

Але не варто забувати і про основний обов`язок нардепа – законотворчий. Статистика тут виходить така. Анатолій Кузьменко, як відомо, був членом Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин та входив до групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Корея. Ну, Корея – це взагалі далекувато звідси, тому зупинимося лише на першому. Так от, А. Кузьменко надіслав 14 запитів Кабінету міністрів та 24 –  керівникам різних відомств. Серед них у тому числі – неодноразові звернення стосовно давніх і болісних соціально-правових проблем колишніх працівників «Олександріявугілля» та ЗАТ «Енерговугілля». Два запити отримав від депутата і Генеральний прокурор України та 5 – місцеві органи управління.

Читайте також:  Олександрійська міська влада шукає виконавців вивезення побутового сміття

Анатолій Кузьменко, як фахівець-аграрій  – співавтор трьох законопроектів, два з яких стосуються земельних питань. Зокрема, законопроекту «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо переоформлення деяких прав на землю, набутих до набрання чинності Земельним кодексом України». Брав також активну участь у прийнятті 37-и інших державних законопроектів (перелік депутатської роботи безпосередньо у ВРУ, звісно, не повний).

От якось так приблизно міг би прозвітувати за свій депутатський мандат, якби захотів, Анатолій Кузьменко. Втім, чи є у цьому потреба – вирішувати йому самому. Принаймні виборці 103-го округу Олександрійщини не помилися – як показали події, вони ще на самому початку переконалися: ця людина, за яку вони голосували, у парламенті не випадкова.

І не лише пересічні громадяни: на одній з недавніх сесій міської ради пролунала така думка: «Якби нашому місту і надалі таких народних депутатів, як Кузьменко»…  Що тут ще додати?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ